Previous
Next
Previous
Next

Statuetki Misericors od Caritas Diecezji Tarnowskiej

85 osób otrzyma listy gratulacyjne i statuetki Misericors od Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zostaną one wręczone darczyńcom, wolontariuszom i pracownikom tej charytatywnej organizacji. Niedziela Miłosierdzia Bożego będzie świętem patronalnym Caritas. Diecezjalne obchody odbędą się już w sobotę, 11 kwietnia w bazylice mniejszej w Grybowie.

Ludzie Caritas z całej diecezji tarnowskiej będą się wspólnie modlić i świętować. Spotka się z nimi także biskup tarnowski Andrzej Jeż. Sobotnie uroczystości rozpoczną się o 10.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, później będzie Msza św., wręczenie statuetek Misericors i agapa przygotowana przez wolontariuszy z Caritas w Grybowie.

Misericors oznacza miłosierny sercem. Statuetka ma podkreślać wielkie serce, które towarzyszy wszystkim włączającym się w działalność naszej Caritas. Osoby, które wyróżnimy to tylko reprezentacja ludzi, którzy każdego dnia spieszą z pomocą potrzebującym. W tym gronie najwięcej będzie wolontariuszy Parafialnych Oddziałów Caritas. To ludzie wielkiego serca, którzy najlepiej znają potrzeby swoich podopiecznych. Abyśmy mogli pomagać, dużym wsparciem są nasi darczyńcy. To firmy, osoby indywidualne z regionu a także z zagranicy” – mówi ks. Ryszard Podstołowcz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. 

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpocznie w Kościele 71. Tydzień Miłosierdzia. Będzie mu towarzyszyć hasło „Caritas dla rodziny”. Obchody odbędą się w parafiach. Obok modlitwy i specjalnych nabożeństw zaplanowano m.in. loterie fantowe, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących.

 „W swojej działalności pomagamy rodzinom, zwłaszcza wielodzietnym. Potrzebujący mogą dostać żywność, wyprawki szkolne, czy dofinansowanie do remontu domu oraz zakupu leków. Dzieci korzystając z pomocy świetlic mają dobre warunki, by odrobić lekcje i rozwijać swoje pasje. Każdego roku dofinansowujemy letni i zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży” – dodaje ks. Podstołowicz.

caritasNa zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, delegacja diecezjalnej Caritas pojedzie do Łagiewnik, gdzie przybędzie ogólnopolska pielgrzymka Caritas. 18 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego będą się modlić wolontariusze i pracownicy placówek z całej Polski.

Caritas Diecezji Tarnowskiej to kościelna organizacja charytatywna pomagająca ludziom w trudnej sytuacji m.in. rodzinom, osobom samotnym, bezdomnym i chorym. W swoich szeregach ma 4,5 tys. parafialnych wolontariuszy. W diecezji jest też 171 Szkolnych Kół Caritas, gdzie działa ok. 3 tys. dzieci i młodzieży. Tymczasem formację przeszło już ponad 4 tys. młodych ludzi, którzy opuścili szkoły. W diecezji tarnowskiej jest również jedno Przedszkolne Koło Caritas.

W sześciu ośrodkach Caritas na terenie diecezji znajduje się dziewięć specjalistycznych placówek, gdzie można liczyć na fachową pomoc. Placówki Caritas to: Hospicjum i Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych, Dom dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie, Stacja Opieki Caritas w Tarnowie, Dom Emerytów – Placówka Pielęgnacyjno-Opiekuńcza w Tarnowie i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Grybowie.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.