Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Majowy Jarmark za nami

IMG_9079W sobotę 9 maja na dębickim Rynku znowu zagościł Jarmark Twórczości Ludowej i Dembicka Giełda Staroci. Piękna, słoneczna  pogoda sprawiła, że stoiska na Rynku odwiedziły setki mieszkańców miasta  i okolicznych miejscowości. Specjalną atrakcją tej edycji Jarmarków  były XVI Ogólnopolskie Konfrontacje  Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych.
Podobnie jak w kwietniu na dębicki Rynek przybyli oferując swoje towary wystawcy z południowo – wschodniej Polski. Byli producenci oryginalnych świec z Tęgoborzy koło Nowego Sącza jak i wystawcy spod Lublina, okolic Krynicy oraz Białego Dunajca. Dębiczanie mieli okazję zobaczyć i nabyć zarówno starodawne lampy i stylowe meble jak i kute zbroje i hełmy z czasów I wojny światowej. „Staramy się, żeby na nasze Jarmarki przyjeżdżali wystawcy oferujący bardzo różnorodny towar stąd obok stoisk z porcelanowymi słoniami, starymi, meblami i wikliną są stoiska z ekologiczną żywnością, chlebem domowego wypieku, a dalej stragany z drewnianymi zabawkami czy ręcznie wykonywaną biżuterią z naturalnymi kamieniami” – mówi Magdalena Radzik z Urzędu Miejskiego w Dębicy, współorganizatorka Jarmarków.
W majowej edycji Jarmarków, przysłuchując się również występom kapel ludowych uczestniczył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. „Dziś na dębickim  Rynku dzięki odbywającym się właśnie Konfrontacjom Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych jest nadzwyczaj  głośno i wesoło. Każdy kto zdecydował się przyjść na Jarmark, jak sądzę mile spędził czas i mógł obejrzeć lub kupić różne piękne rzeczy, które tutaj przywieźli wystawcy. No i co najistotniejsze w imprezie plenerowej – pogoda dopisała. Mam nadzieję, że 13 czerwca również będzie piękna i już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców na kolejną edycję Jarmarków” – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. A na kolejną, czerwcową edycję Jarmarków organizatorzy szykują szereg atrakcji wśród których znajdą się m.in. warsztaty rękodzieła. Tym razem  dębiczanie będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Wstążką Malowane” KANZASHI, które poprowadzi Małgorzata Ciszek oraz w warsztatach DECOUPAGE w którego tajniki  chętnych wprowadzi  Joanna Stańczyk.
Kolejna edycja Jarmarków dębickich oraz giełdy staroci  odbędzie się w sobotę 13 czerwca 2015r. Rezerwacji miejsc można dokonać  telefonicznie pod nr tel.  14 68 38 218 / 14 68 38 116 / 14 68 38 104 lub e-mail:  magdalena.radzik@umdebica.pl. Informacje dotyczące organizowanych wydarzeń dostępne są również na www.debica.pl oraz www.facebook.com/gielda.kolekcjonerska
Fot. Magdalena Radzik

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.