Previous
Next
Previous
Next

SEJMOWA KOMISJA SPORTU POMOŻE HOKEJOWI! BĘDĄ INWESTYCJE W LODOWE TAFLE

komisja1Wyjątkowy przebieg miało posiedzenie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Lwia część obrad poświęcona była hokejowi i renowacji lodowisk w naszym kraju. – Przygotowujemy odpowiedni program, który pomoże w rozwoju dyscyplin zimowych, szczególnie związanych z łyżwami – informuje wiceprzewodniczący komisji, poseł Marek Matuszewski.
Uczestnikami obrad komisji byli przedstawiciele środowiska hokejowego na czele z prezesem PZHL-u Dawidem Chwałką i członkiem zarządu Związku Marcinem Hadowskim. Na miejscu obecny był również prezes spółki Bytomski Sport Łukasz Wiejecha, burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha i wiceburmistrz Dębicy Wojciech Iwasieczko.
– Prezes Chwałka i panowie burmistrzowie doskonale przedstawili potrzeby środowiska. Myślę, że argumenty trafiły do kierownictwa ministerstwa sportu i turystyki. Widać tu siłę, determinację i dobrą organizację. Wszystko ma zmierzać do poprawy sportowej infrastruktury – podsumowuje uczestniczący w obradach poseł Jan Warzecha. – Potrzeb jest wiele, co najważniejsze są one konkretnie sformułowane. Przykład to choćby konieczność wymiany amoniaku na glikol i wykorzystanie ciepła z urządzeń zamrażających taflę na lodowisku w Dębicy. To zasadna inwestycja, bo przyniosłaby duże oszczędności energii i zmniejszenie kosztów ogrzewania wody na zlokalizowanym obok basenie w Dębicy – dodaje Jan Warzecha.
Wszystkie sugestie dotyczące poprawy hokejowej infrastruktury zostały skrupulatnie przedstawione i na bieżąco przeanalizowane przez członków sejmowej komisji. – Jestem bardzo zadowolony z przebiegu spotkania. Cieszy szczególnie daleko idące zrozumienie członków komisji. Naprawdę już wkrótce możemy doczekać się namacalnej poprawy stanu lodowisk, a nawet budowy nowych obiektów – mówi prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka, którego starania w kierunku poprawy hokejowej infrastruktury przynoszą efekty. Wkrótce ruszy budowa zupełnie nowych hal w Nowym Targu i Bytomiu. Obiekt w Dębicy będzie z kolei przebudowany i znacząco unowocześniony. – To oczywiście początek zabiegów o ministerialne dofinansowanie, ale jestem dobrej myśli, bo widać wspólną chęć do działań – dodaje szef hokejowej centrali.
– Jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że to co udało się zaprezentować to ziarno z którego będą plony – podsumowuje spotkanie w Sejmie burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. – Przygotowujemy już wniosek do ministerstwa odnośnie wsparcia budowy nowej hali lodowej w naszym mieście. Liczymy, że dostaniemy w tej sprawie zielone światło, tym bardziej, że nasz samorząd jest zdeterminowany by w Nowym Targu wybudować nowoczesny obiekt. Dziękuję prezesowi Dawidowi Chwałce za inicjatywę. Działamy dalej –podkreśla Grzegorz Watycha.
Z inicjatywy prezesa Chwałki i po uzgodnieniu z przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Turystki już w przyszłym tygodniu dojdzie do kolejnego spotkania z zainteresowanymi przedstawicielami samorządów w temacie inwestycji związanych z renowacją lub budową nowych obiektów do uprawiania hokeja, łyżwiarstwa figurowego czy short tracku. Będzie w nim uczestniczyć także Aleksandra Plucińska, dyrektor departamentu Infrastruktury Sportowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która podczas obrad komisji była żywo zainteresowana pracami nad poprawą stanu lodowisk.
Satysfakcji z inwestycyjnych planów nie kryje Marcin Hadowski. Członek zarządu PZHL-u, który jest również prezesem UKH Dębica ma konkretną strategię rozbudowy hali w swoim mieście. – Lodowisko zostanie powiększone do rozmiarów 60 na 26 metrów. Powstanie zupełnie nowa trybuna z szatniami i pełnym zapleczem – informuje.
Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki ma także plan na lodowisko w stolicy. Jest szansa by profesjonalna tafla powróciła do głównej hali warszawskiego Torwaru. – W tym miejscu mogłyby przygotowywać się w trakcie zgrupowań wszystkie pięć hokejowych reprezentacji naszego kraju. Cały ten temat został przyjęty ze zrozumieniem – mówi prezes Dawid Chwałka. W przeszłości na większym Torwarze funkcjonowało już lodowisko. – Sam wielokrotnie tam grałem, choćby z Legią Warszawa, Zniczem Pruszków czy Pogonią Siedlce. Stolica znów powinna mieć pełnowymiarowe i profesjonalne lodowisko z trybunami – oświadcza wiceprzewodniczący komisji sportu Marek Matuszewski. – Oczywiście zagospodarowanie Torwaru pod sporty dla łyżew wymusiłoby na pani prezydent Hannie Gronkiewicz Waltz budowę nowej hali sportowej w Warszawie. Ale chyba już czas na to – kończy poseł Matuszewski.
Źródło: PZHL.tv

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.