Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Wydano więcej pozwoleń na budowę

pilzno-herbWyraźny wzrost liczby wydawanych decyzji o warunkach zabudowy odnotowano na terenie gminy Pilzno w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku. – To efekt ustawy dotyczącej obrotu ziemią – tłumaczą urzędnicy. 
Tendencja wzrostowa jest bardzo wyraźna. Wystarczy przeanalizować dane za ostatnie trzy lata. W 2013 roku wydano ogółem 140 decyzji o warunkach zabudowy, rok później było ich 129, a w roku 2015 wydano 152 decyzje. Rok 2016 zapowiada się na rekordowy pod tym względem. Skoro w pierwszym kwartale wydano blisko 60 decyzji, to spodziewać się można, że z końcem roku liczba wydanych decyzji może sięgnąć 200.
W opinii urzędników za zwiększonym zainteresowaniem uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy kryje się ustawa wprowadzająca nowe zasady obrotu ziemią i ograniczająca możliwości jej nabycia cudzoziemcom. Z informacji przekazywanych nieoficjalnie przez mieszkańców ubiegających się o wydanie decyzji wynika, że obawiają się oni, jakoby konsekwencje ustawy limitowały także możliwości uzyskania decyzji o warunkach zabudowy. Urzędnicy podkreślają, że faktycznie ustawa nie ma na to żadnego wpływu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.