Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Sukces Mateusza Ciurkota z Nagoszyna

20160428_145948Nie tak dawno gratulowaliśmy Mateuszowi Ciurkotowi z Zespołu Szkół Publicznych w Nagoszynie zwycięstwa w XIX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Sacrum w literaturze”. Tym razem Mateusz wygrał w konkursie kuratoryjnym – XIII edycji Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. Krzysztofa  Kamila Baczyńskiego. Podczas zmagań konkursowych spotkało się liczne grono (około 100 osób, w tym około 70 uczniów gimnazjów) miłośników strof poetyckich. I tym razem jury jednogłośnie przyznało I miejsce Mateuszowi. Pokonał młodzież z Rzeszowa, Stalowej Woli, Łańcuta, Głogowa Małopolskiego, Trzciany, Stępiny, Kolbuszowej, Mielca, Tyczyna… „Żeby być dobrym recytatorem trzeba pokochać poezję, bo wówczas liryk może być odczytany właściwie ze wszystkimi tkwiącymi weń emocjami – tłumaczył aktor, reżyser Ryszard Szetela. Pewność siebie – mówił dalej – i charyzma, która potrafi przekonać innych do prawd wypowiadanych na scenie, ale skromność w życiu to cechy decydujące o sukcesie dobrych recytatorów, którzy chcą słowem pomagać zmieniać świat.” Komisja konkursowa dostrzegła, że Mateusz, łącząc wszystkie te elementy, umiejętnie maluje słowami świat uczuć i emocji, które trudno wyrazić słowami. Krzysztof Kamil Baczyński – główny bohater konkursu – to poeta tragicznego czasu, przedstawiciel pokolenia Kolumbów – skazanego przez historię na walkę, ale i młody chłopak poszukujący wartości w otaczającym go okrutnym ówczesnym świecie. Natomiast gimnazjalista z Nagoszyna, recytując „Do Pana Józefa”, odkrył w poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przed rzeszowską publicznością nieco inne oblicze poety i tym zachwycił.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.