Previous
Next
Previous
Next

Małżeństwa na medal od prezydenta

pilznoPilźnieńskiej tradycji stało się zadość. Dziś świętowano bowiem jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku medale za „Długoletnie pożycie małżeńskie”, nadawane przez prezydenta RP zostały wręczone aż 23 parom z terenu miasta i gminy Pilzno. Uroczystości towarzyszyły nabożeństwo w kościele karmelitów, przemarsz ulicami miasta w asyście kapeli „Pilźnianie” oraz spotkanie w Domu Kultury.
– Drodzy jubilaci, 50 lat temu zaczęliście wspólne budowanie ewangelicznego domu, w którym czuliście się dobrze, bezpieczni. Najpierw wy, a potem wasze dzieci, wnuki. Dziś spoglądacie wstecz na wszystkie minione godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata. Pewnie wielu was pyta o receptę na taki sukces, trwałość waszego domu, bo ak napisał ksiądz Leszek Smoliński: nie sztuką jest się zakochać i pobrać. Sztuką jest wspólnie się zestarzeć… A to się stało w waszym życiu – powiedział w homilii ks. dr Piotr Spiller, który zgodnie ze zwyczajem obdarował małżonków kopią cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.
Od rana pogoda w Pilźnie była daleka od ideału. W najważniejszym momencie wyszło jednak słońce, dzięki czemu seniorzy mogli przemaszerować do Domu Kultury przy akompaniamencie „Pilźnian”.
– Dzisiejszy jubileusz to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokanania podsumowań i wzbudzenia reflekcji nad zmieniającą się miłością dwojga ludzi. To święto jest symbolem miłości i wierności rodzinnej, a także świadectwo zrozumienia istoty związku małżeńskiego – przypomniała Dorota Ciupak, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.
Życzenia i drobne upominki przekazali zgromadzonym także: Ewa Gołębiowska – burmistrz Pilzna, Tadeusz Pieczonka – przewodniczący Rady Miejskiej w Pilźnie, Krzysztof Krawiec – zastępca burmistrza, Jacek Podlasek – prezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnińskiej.
– Dostojni jubilaci, minęło 50 lat od chwili, w której zostaliście złączeni węzłem małżeńskim i wyruszyliście we wspólną drogę. Dziś wiemy, że mimo różnych trudności dochowaliście małżeńskich przyrzeczeń. Wasz sakrament małżeński jest dowodem na to, że można doświadczyć szczęścia w rodzinie, która we współczesnych czasach stała się dla wielu niemodna, a nawet wyśmiewana i atakowana. 50 lat małżeństwa, to wspaniały przykład do naśladowania – zaznaczyła Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna.
O godną oprawę spotkania zadbali nie tylko „Pilźnianie”, ale i mali podopieczni Przedszkola Publicznego – Ochronki Sióstr Służebniczek w Pilźnie.
Jubilaci:
Irena Kazimierza Baran
Zofia i Marian Chmielowski
Zofia i Tadeusz Dobek
Helena i Mieczysław Fulara
Barbara i Edward Gawlik
Stanisława i Stanisław Gliwa
Stanisława i Augustyn Gmiterek
Maria i Kazimierz Godawski
Melania i Gerard Jałowiec
Elżbieta i Kazimierz Janas
Anna i Józef Janiga
Maria i Józef Kiwior
Józefa i Bronisław Korda
Stanisława i Władysław Kudłacz
Teresa i Tadeusz Kusek
Jadwigę i Józef Parat
Zofia i Kazimierz Pękala
Kazimiera i Stanisław Placek
Izabela i Stanisław Rynkar
Emilia i Julian Smołucha
Teofila i Gerard Soprych
Maria i Edward Sysło
Danuta i Jan Tomasiewicz

 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.