Previous
Next
Previous
Next

II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC

???????????????????????????????19 czerwca br. na Stoku Narciarskim w Stobiernej odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC. Organizatorem Mistrzostw są Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Urząd Gminy Dębica, Powiat Dębicki, Miasto Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „Gryf” .
Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego – Mateusz Smoła, Burmistrz Miasta Dębica – Mariusz Szewczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dębica – Piotr Żybura, oraz Prezes Dębickiego Klubu Kolarskiego „Gryf” – Marek Kliś, którzy jednomyślnie dziękowali za przybycie do Stobiernej oraz życząc wszystkim uczestnikom dobrych wyników, bezpiecznej jazdy i spokojnego dotarcia do mety.
W zawodach wzięło udział 30 zawodników z rożnych klubów kolarskich na Podkarpaciu m.in. DKK Gryf Dębica, BBC Czaja, MTB Dębica, Bike Brothers, JSC Jasło, Stal Rzeszów, Filbike, Chemik Pustków MTB, TS Wilga Golkowice, Klub Kolarski Spartakus, Slayer. Na zawodników czekały dwie trasy przy których dołożono wszelkich starań, by były jak najlepiej przygotowane w dniu zawodów. W tym roku na trasie dołożono kilka nowych przeszkód tj.: wyskocznie, mostki i przejazd po kłodach. Trasa dla najmłodszych uczestników mierzyła długość ok. 400 m, zaś dla dorosłych pełna pętla XC 2630 m., która dla wielu uczestników okazała się bardzo wymagająca pod względem kondycyjnym i umiejętnego rozkładu sił na cały wyścig dodatkowo strome podjazdy wymagały dużego wkładu sił do ich pokonania, a ostre zjazdy wymagały opanowania i umiejętnego wejścia w zakręt.
Na całej trasie sędziowie z Dębickiego Klubu Kolarskiego „Gryf” czuwali nad bezpieczeństwem i zdrowiem zawodników, by nie dopuścić do ich odwodnienia oraz udzielenia pomocy w nagłych wypadkach.
Podczas gdy kolejni uczestnicy mistrzostw przemierzali kolejne metry, grupa Bike Brothers przygotowywała się do pokazu Downhillu, który nastąpił po ceremonii wręczania nagród dla uczestników mistrzostw. Podczas prezentacji umiejętności zawodników z Bike Brothers można było podziwiać jazdę po pochylniach, stromych nachyleniach, wysokich skoków z wyskoczni, a to wszystko przy dużej prędkości, która dodatkowo wzbudzała podziw u widzów.
Organizatorzy mistrzostw dla wszystkich uczestników przygotowali pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach, a dla zawodników, którzy zajęli miejsca na podium przygotowano medale, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez firmy Olimp Laboratories oraz Śnieżka SA, które wręczali, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica Krzysztof Lipczyński, Przewodniczący Rady Gminy Dębica Piotr Żybura oraz Prezes Dębickiego Klubu Kolarskiego Gryf Marek Kliś.
Ogromnie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w mistrzostwach, mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie stać na wysokim poziomie i stanie się już walką o punkty rankingowe.
Wyniki II Otwartych Mistrzostw Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w konkurencji XC.
Kategoria do 12 lat :
I miejsce – Michał Gawlik – DKK GRYF
II miejsce – Karol Ciecieręga – DKK GRYF
III miejsce – Karol Gawlik
Kategoria od 13 do 15 lat.
I miejsce – Maksymilian Kołodziej
II miejsce – Benedykt Bieniek
III miejsce – Konrad Stasiowski – DKK GRYF
Kategoria od 16 do 18 lat.
I miejsce – Klaudia Brzoza – Stal Rzeszów
I miejsce – Krystian Rynkar
II miejsce – Michał Cichoń – MTB Dębica
III miejsce – Jan Kania – Bike Brothers
Kategoria od 19 do 23 lat.
I miejsce – Jakub Rusin – Klub Kolarski Spartacus
II miejsce – Szymon Brzoza – Stal Rzeszów
III miejsce –Daniel Szymaszek
Kategoria od 24 do 30 lat.
I miejsce – Sławomir Dziwisz – Filbike
II miejsce – Mateusz Niezgoda – Chemik Pustków MTB
III miejsce – Piotr Dwojak – DDK Gryf
Kategoria od 31 do 45 lat.
I miejsce – Tomasz Leśniak – JSC Jasło
II miejsce – Grzegorz Matłok
III miejsce – Adam Gawlik – DDK Gryf
Kategoria pow. 46 lat.
I miejsce – Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Golkowice
II miejsce – Marek Kulas – DDK Gryf
III miejsce – Janusz Szeliga – DDK Gryf
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.