Previous
Next
Previous
Next

Pilzno. Burmistrz z absolutorium

pilzno-herbRada Miejska w Pilźnie udzieliła absolutorium Burmistrz Pilzna Ewie Gołębiowskiej, za wykonanie budżetu za 2015 rok. Tradycyjnie, burmistrz Pilzna przygotowała raport z wykonania budżetu. Wystarczy pobrać załączony plik, żeby się zapoznać z najważniejszymi informacjami. W ubiegłym roku dochody budżetu wyniosły ponad 62,1 mln zł przy wydatkach rzędu 56,5 mln złotych. Ze źródeł zewnętrznych pozyskano prawie 9,7 mln złotych.
– Taki a nie inny podział pieniędzy będących w dyspozycji budżetu gminy wynika z potrzeb sygnalizowanych przez Państwa –- mieszkańców gminy. Przy konstruowaniu budżetu, Państwa opinie są zawsze najważniejszym kryterium, ponieważ w wyznawanej przeze mnie filozofii sprawowania władzy samorządowej główną zasadą jest służyć mieszkańcom – zaznacza Ewa Gołębiowska.
W 2015 r. m.in. wybudowano ponad 18 km sieci wodociągowej, podłączono do kanalizacji 106 kolejnych budynków czy wydano ponad 1,7 mln zł na stabilizację terenów zagrożonych. Jak zwykle nie zabrakło wydatków na remonty dróg, budowę chodników. Zainwestowano także w energię odnawialną – 248 budynków zostało wyposażonych w instalacje solarne.
– Chcąc nie chcąc jedne inwestycje realizujemy wcześœniej, inne muszą poczekać na swoją kolej. Na dłuższym dystansie cierpliwoœść jednak popłaca. Wspólnym wysiłkiem, rok po roku poprawiamy komfort życia w gminie. Dziękuję za zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju gminy, za wszelkie opinie, sugestie i krytyczne uwagi – dodaje burmistrz Pilzna.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.