Previous
Next
Previous
Next

W programie „Decydujesz, pomagamy” – Dom Dziecka „Hanka” w gronie laureatów

067 czerwca zakończyło się głosowanie na lokalne inicjatywy prospołeczne w programie „Decydujesz, pomagamy”. W województwie podkarpackim aż 8 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych wywalczyło w głosowaniu granty o wysokości po 5000 zł każdy, a klienci oddali na nie ponad 5 milionów głosów.
Mieszkańcy Podkarpacia wybrali 8 organizacji, do których trafi w sumie 40 000 zł. W województwie podkarpackim wśród laureatów znalazły się:
Grupa nieformalna „Kobiety Aktywne” z Humniskiej za projekt „Ogródek Seniora”;
Uczniowski Klub Sportowy Szkółka Piłkarska „Wilczki” z Leska za projekt „Na sportowo z Wilczkami”;
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Okręgowy w Przemyślu za projekt „Nasz Plac Zabaw – nasze miejsce spotkań”;
Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” ze Starego Dzikowa za projekt „Tesco pomaga z Tesco fajna jest zabawa”;
Fundacja Dla Ciebie z Rzeszowa za projekt „ Gdy ci się zbierze na jedzenia marnowanie: pomyśl Człowieku – to nie jest tanie – młodzież w akcji!”;
Fundacja Klub Młodych Liderów z Mielca za projekt „Bańkowe szaleństwo”;
Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” ze Stalowej Woli za projekt „Dziecko – kocham, rozumiem”;
Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka ” Hanka” w Dębicy za projekt „Ogród dla Domu Dziecka ” Hanka” w Dębicy”.
Zakres zgłoszonych projektów był bardzo szeroki, największą popularnością cieszyły się działania edukacyjne, rozwój kompetencji i edukacja oraz działania z zakresu ochrony zdrowia i promowania zdrowego stylu życia.
Liczba głosów oddanych w trakcie programu wskazuje jednoznacznie, jak bardzo my, Polacy, potrafimy się zmobilizować, szczególnie wokół spraw dotyczących naszego najbliższego otoczenia. 5,5 miliona głosów to wielki sukces nie tylko organizacji, lecz wszystkich naszych klientów, którzy chcą wziąć sprawy lokalne w swoje ręce. Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego daliśmy naszym klientom unikalną możliwość wyboru, który z lokalnych projektów w ich sąsiedztwie wesprzemy oraz czyją historię możemy wspólnie odmienić – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.
Głosowanie na projekty lokalnych organizacji pozarządowych oraz aktywistów trwało od 11 maja do 7 czerwca we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych ponad 1000 projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 420 organizacji, które walczyły o 146 grantów o łącznej wartości 800 000 zł oraz kilkanaście wyróżnień specjalnych. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 5,5 miliona głosów.
Fundacja Tesco Dzieciom od wielu lat realizuje szereg projektów społecznych, ale program „Decydujesz, pomagamy” zajmuje szczególne miejsce pośród nich – przede wszystkim ze względu na wspieranie oddolnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia, zaproponowanych przez lokalną społeczność. Organizacje, które zgłosiły się do programu, wykazały niezwykłą kreatywność i mobilizację. Ich projekty pokazały, jak dokładnie znają one potrzeby swojego otoczenia – żaden zewnętrzny podmiot nie byłby w stanie pomóc „w punkt” tak, jak zrobiły to lokalne pomysły – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom.
Listę wszystkich laureatów programu można zobaczyć na stronie internetowej programu www.tesco.pl/pomagamy
Organizatorem programu „Decydujesz, pomagamy” jest Tesco Polska, Partnerem Strategicznym – Fundacja Tesco Dzieciom, a Partnerem Merytorycznym Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.