Previous
Next

Dobre efekty programu

Liczne sukcesy w rywalizacji w konkursach, darmowe szkolenia dla nauczycieli oraz specjalistyczne publikacje do dyspozycji szkoły – oto efekty realizacji w Gminie Pilzno programu językowego Youngster  Plus. W minionym roku szklonym z dodatkowych zajęć z języka angielskiego korzystali uczniowie klas III gimnazjów w Dobrkowie, Łękach Dolnych i Zwierniku.
Na terenie gminy program realizowany jest już od trzech lat i jego efekty są coraz bardziej widoczne. Wyraźnie wzrósł poziom znajomości języka angielskiego wśród uczestników programu, a najlepszym tego dowodem są sukcesy w rywalizacji konkursowej. Uczniowie z Gimnazjum w Dobrkowie w konkursie „Życzenia Bożonarodzeniowe”  zajęli  I  miejsce na ponad 150 szkół w kraju. W rywalizacji „Nie bądź biernym świadkiem przemocy” ta sama szkoła mogła się cieszyć pięcioma laureatami, którzy w nagrodę za przygotowanie zwycięskiego filmu pojechali na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Z kolei jedna uczennica uczestnicząca w testach językowych, w których badany był przyrost wiedzy, wygrała ośmiodniowy pobyt  na obozie językowym w Londynie w sierpniu br.  Inni trzej uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi.
Dzięki udziałowi w programie szkoły mogą korzystać z cyklu darmowych szkoleń metodycznych dla nauczycieli oraz pakietu publikacji wzbogacających zasoby bibliotek szkolnych.
Program finansowany w połowie ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie oraz z budżetu Gminy Pilzno będzie kontynuowany także w nowym roku szkolnym. Ze względu na ograniczenia regulaminowe uczestniczyć w nim będzie mogła tylko jedna szkoła. Mając na uwadze dotychczasowe osiągnięcia postawiono na Gimnazjum w Dobrkowie.
pilzno-herb
źródło;Urząd Miejski w Pilźnie

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.