Previous
Next

II Jarmarki Brzeźnickie

Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Sołtysi i Rady Sołeckie Brzeźnicy oraz Brzeźnicy Woli serdecznie zapraszają wszystkich w dniu 6 sierpnia 2016 r. na drugą edycję wydarzenia pod nazwą „Jarmarki Brzeźnickie”. Wydarzenie to ma na celu wskrzesić zapomnianą tradycję postojów handlowych rękodzielników, artystów, wystawienników, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju miejscowości oraz podniesieniu jej znaczenia w regionie. Brzeźnica jest jedną z najstarszych wsi gminy Dębica, powstałą w XI w. na dawnym szlaku handlowym biegnącym wzdłuż Wisły i Wisłoki do Bałtyku. W nawiązaniu do tych tradycji wydarzenie będzie prezentować bogactwo kultury regionu dębickiego w tym sztukę, rzemiosło. Ponadto będzie promować produkty regionalne oraz potrawy przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzeźnicy, które już dziś zapraszają na degustację Żurku Brzeźnickiego. Na najmłodszych czekają dmuchane zjeżdżalnie oraz konkursy i zabawy. W ramach imprezy odbędzie się konkurs na najbardziej kolorowy strój „KOLOROWE JARMARKI”. Impreza rozpocznie się ok. godz. 16.30 przemarszem Orkiestry Dętej – Gmina Dębica wraz z barwnym korowodem złożonym z mieszkańców oraz uczestników konkursu. Podczas imprezy w ramach Akcji Charytatywnej odbędą się licytacje przeprowadzone przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „NOWE MOŻLIWOŚCI”. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz dzieci niepełnosprawnych w tym dzieci chorych na mukowiscydozę. Około godz. 18.30 rozpocznie się koncert Zespołu „ABBA Family”. Imprezę zakończy zabawa taneczna z Zespołem „FORTE”.
jarmnark
źródło; Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.