Previous
Next

Indiański obóz w Białym Brzegu

W dniach 11-20 lipca 2016 roku ponad czterdzieści harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego spędziło czas na obozie letnim w Białym Brzegu. Przez 10 dni poznawali Indian – ich zwyczaje, historię, wierzenia i nie tylko. Tworzenie własnych łapaczy snów i indiańskich bransoletek, czy poznawanie indiańskich wierzeń, to tylko niektóre z zajęć, w których uczestniczyli. Harcerze mieli okazję spróbować swoich sił w podkradaniu się podczas „podchodów”, a także zbudować własne szałasy, w których spędzili noc. Podczas kolejnych dni obozu uczestnicy udali się do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajno Zagórzu, gdzie wspinali się w parku linowym oraz odbyli wycieczkę po najbardziej znanych budowlach świata.
Na bazie w Białym Brzegu zorganizowano również zajęcia z paintballa oraz spływ kajakowy rzeką Pilicą. Oprócz zabaw, harcerze porozmawiali też na poważniejsze tematy, tj. odpowiedzialności, szacunku i tolerancji. Ostatni wieczór harcerze spędzili przy ognisku rozwiązując quiz związany z Indianami oraz śpiewając przy akompaniamencie gitar. Obóz zamknął oficjalnie apel kończący, podczas którego podano wyniki współzawodnictwa patroli, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową plakietkę.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, dzięki środkom pozyskanym na realizację zadań publicznych w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
SONY DSC
źródło; Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.