Previous
Next
Previous
Next

Dożynki w Nagawczynie

846443871„Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić.” – tak pięknie o rolnikach mówił Jan Paweł II.
Aby podziękować rolnikom za ich pracę, zgodnie z wieloletnią tradycją, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Nagawczynie zorganizowały 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, wiejskie uroczystości dożynkowe.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Dobrego Pasterza w Nagawczynie, której przewodził ksiądz Mieczysław Jakóbczyk, proboszcz tutejszej parafii, a homilię wygłosił ksiądz Jakub Bieszczad. Podczas Mszy Św. został poświęcony wieniec dożynkowy oraz wiązanki ziół i kwiatów, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nagawczynie.
W organizację uroczystości zaangażowała się również młodzież, która była ubrana w piękne, tradycyjne stroje regionalne oraz druhowie OSP Nagawczyna. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie w remizie w Nagawczynie. W uroczystościach dożynkowych wzięli udział: proboszcz ks. Mieczysław Jakóbczyk, ks. Rafał Główczyk oraz przedstawiciele władz samorządowych Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Zastępca Wójta Gminy Dębica Marek Mikrut, Radny Powiatu Dębickiego Marek Jaskółka, Radna Gminy Dębica Agata Wiater, Radny Gminy Dębica Tadeusz Szerszeń, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz mieszkańcy Nagawczyny.
Starostami dożynek byli Państwo Halina, Renata i Władysław Święchowie..
Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Grażyna Maduzia zadbała o każdy szczegół uroczystości – piękny wieniec, wspaniały poczęstunek, miłą atmosferę.
Obserwując liczne działania Koła Gospodyń Wiejskich na rzecz kultywowania tradycji możemy być pewni i cieszyć się, że tradycja dożynkowa nie zaginie.
Tegoroczny wieniec dożynkowy wykonał Pan Mariusz Maduzia.
źródło; Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.