Previous
Next
Previous
Next

IX Ogólnopolski Turniej Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I oraz II Ogólnopolski Turnieju Win Galicyjskich im. Cesarzowej Elżbiety.

DSC0634116 października br. w Dworze Anna rozpocznie się 6. Ogólnopolski Turniej Nalewek. W restauracji SteakHouse w Dębicy odbył się IX Ogólnopolski Turniej Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I oraz II Ogólnopolski Turniej Win Galicyjskich im. Cesarzowej Elżbiety. To święto wszystkich twórców oraz miłośników win i nalewkowych arcydzieł. Tradycyjnie turniej rozpoczął się Marszem Radetzkiego, w wykonaniu młodego zespołu muzycznego Klezband. Podczas turnieju prelekcję o polskich winach wygłosili Piotr Bassara, szef kuchni restauracji SteakHouse oraz Jan Kula, prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy.
Zgłoszone do turnieju nalewki oceniało szacowne jury w składzie: Mariusz Szewczyk- Burmistrz Miasta Dębicy, Małgorzata Kędzior – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz Agnieszka Żurek – Wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego nie było łatwo wybrać finałowe nalewki. Jury konkursu oceniało nalewki biorąc pod uwagę m.in.: klarowność, kolor, zapach i przede wszystkim smak.
Wyniki IX Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I:
I miejsce: Pani Monika Dziedzic za nalewkę z aronii,
II miejsce: Pan Aleksander Reguła za wiśniówkę,
III miejsce: Pani Klaudia Reguła za nalewkę z żurawiny,
Wyróżnienie: Pan Andrzej Zieliński za nalewkę z pigwy.
W II Ogólnopolskim Turnieju Win Galicyjskich im. Cesarzowej Elżbiety w skład jury zasiedli: Wojciech Staniszewski – Burmistrz Brzostku, Marek Mikrut – Zastępca Wójta Gminy Dębica oraz Urszula Zybura – Właścicielka Drukarni Zet.
Wyniki II Turnieju Win im. Cesarzowej Elżbiety:
I miejsce: Pani Elżbieta Bielańska za wino białe półwytrawne,
II miejsce: Pan Jerzy Zieliński za wino wytrawne różowe,
III miejsce: Pan Jerzy Zieliński za wino wytrawne czerwone,
Wyróżnienie: Pan Henryk Flis za wino Madera.
Po ogłoszeniu wyników wina i nalewki poddano ogólnej degustacji i wszyscy zebrani mogli zapoznać się z prezentowanymi specjałami. Organizatorzy podziękowali wszystkim za zaangażowanie i zaprosili na przyszły rok.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.