Previous
Next
Previous
Next

Nagroda Sapere Aude – zgłoszenia do 12 października

plakat2016miniKatolickie Centrum Edukacji KANA po raz drugi organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą ziemi dębickiej. Na zgłoszenia czekamy do 12 października 2016 roku. W konkursie mogą wziąć udział absolwenci studiów I i II stopnia (studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie), którzy w roku akademickim 2015/2016 złożyli egzamin i obronili swoje prace.
Już po raz drugi Katolickie Centrum Edukacji KANA organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową związaną z ziemią dębicką. Autorzy mogą zgłaszać swoje prace dyplomowe do 12 października 2016 roku.
Wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy mieszkają w powiecie dębickim i obronili swoją pracę (licencjackie, inżynierskie, magisterskie), które dotyczą ziemi dębickiej zapraszamy do udziału w konkursie.
Organizując konkurs staramy się wyjść naprzeciw ludziom, którzy swój lokalny patriotyzm wyrażają poprzez naukowe poznawanie i badanie różnych zagadnień związanych z naszym regionem. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne, dyplomy oraz statuetki, a ich prace zostaną umieszczone m.in. na stronie internetowej KANY.
Podobnie jak w roku ubiegłym nagrody będą przyznane w dwóch kategoriach:
– Najlepsza praca magisterska
– Najlepsza praca licencjacka/inżynierska

Łacińska sentencja Sapere Aude, znaczy „odważ się posługiwać własnym rozumem”. Organizując konkurs Nagroda Sapere Aude, pragniemy z jednej strony pobudzić zainteresowanie tematyką lokalną w wymiarze naukowym, z drugiej kształtować więź studentów z własnym regionem.
Ponadto naszym celem jest propagować wiedzę o regionie oraz archiwizować prace które powstają nt. ziemi dębickiej na różnych uczelniach w naszym kraju.

Podczas pierwszej edycji konkursu, komisja zdecydowała o przyznaniu nagród za prace o tematyce ekonomicznej. W kategorii najlepsza praca licencjacka komisja przyznała dwa równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je: Magdalena Ćwik i Ewa Książek.
W kategorii najlepsza praca magisterska nagrodę otrzymała Klaudia Małozięć, a wyróżnienie trafiło do Angeliny Gondeli. Wyróżnione prace można znaleźć w dziale biblioteka oraz w informacji podsumowującej konkurs.
Podsumowanie tegorocznej edycji nagrody przewidziane jest w przeddzień obchodów Święta Niepodległości.
Fundatorem nagród w Konkursie Nagroda Sapere Aude jest Stefan Bieszczad, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.