Previous
Next
Previous
Next

TOTUS 2016 dla Dębickiego Hospicjum Domowego

totus1„Katolickie noble” przyznawane są przez warszawską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uhonorowania osób i instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II otrzymało tę prestiżową nagrodę w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno–wychowawcza”.
Wręczenie wyróżnień nastąpiło w sobotę (8 października br.) podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Dębickie hospicjum nagrodzone zostało za wytrwałe zaangażowanie na rzecz osób terminalnie chorych i ich rodzin, inspirowane wezwaniem Papieża Polaka do rozwijania „wyobraźni miłosierdzia”.
Stowarzyszenia działa  na terenie powiatu dębickiego nieprzerwanie od ponad 10 lat. 45 wolontariuszy, wśród nich lekarze i pielęgniarki, bezinteresownie udziela wsparcia swym podopiecznym  – najczęściej osobom w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Hospicjum prowadzi również działalność informacyjną i edukacyjną, głównie poprzez uczestnictwo w ogólnokrajowej akcji „Pola Nadziei”, do której każdego roku włączają się między innymi uczniowie szkół i przedszkoli powiatu dębickiego. Propagując ideę wolontariatu, Stowarzyszenie nawiązuje współpracę z placówkami oświatowymi, instytucjami samorządowymi oraz prywatnymi i państwowymi firmami. W bieżącym roku Hospicjum otrzymało tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego”.
Pretendentami do nagrody TOTUS 2016 we wspomnianej kategorii byli także: Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny CARITAS w Jadownikach Mokrych oraz Stowarzyszenie na rzecz Niepełnosprawnych SPES – katolicka pozarządowa organizacja charytatywna w Katowicach.
źródło;Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.