Previous
Next
Previous
Next

Biwak w Centrum Edukacji Ekologicznej w Gębiczynie

biwak-w-centrum-edukacji-ekologicznej55. Gromada Zuchowa „Poszukiwacze przygód” i 56. Drużyna Harcerska im. III Zgrupowania AK „Pocisk” z Dobrkowa uczestniczyły w biwaku jesiennym w Centrum Edukacji Ekologicznej w Gębiczynie. Wyjazd zakończył apel, podczas którego podsumowano pracę oraz przyznano sprawności zuchowe i harcerskie.
Pierwszego dnia, uczestnicy biwaku nie tylko uczyli się pląsów, okrzyków i piosenek harcerskich, ale i miejscowej Izbie Pszczelarskiej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Jacka Babicza. Zobaczyli ule, sprzęt pasieczny oraz poznali  życie pszczół oraz ich rolę w przyrodzie. Z wosku pszczelego wykonali świeczki. Każdy uczestnik otrzymał słoiczek miodu, by poznać i docenić jego walory odżywcze.
– Odbył się również uroczysty kominek. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, sołtys Gębiczyny i radny gminy Pilzno Bogdan Rębiś, emerytowane dyrektorki dawnej Szkoły w Gębiczynie – Maria Gołębiowska oraz Władysława Kluza, przedstawiciele Ochotniczej  Straży Pożarnej w Gębiczynie – druhowie Dariusz Stachnik i Zbigniew Kramarz oraz prezes Dębickiego Koła Pszczelarzy Jacek Babicz wraz z małżonką – opisują organizatorzy biwaku.
W pierwszej części uroczystości druhny Renata Gołębiowska oraz Maria Wadas złożyły zobowiązanie instruktorskie. Następnie zuchy i harcerze przypomnieli historię odzyskania niepodległości przez Polskę, wysłuchali recytacji wiersza i pieśni patriotycznych. Później pracowano w sześciu patrolach, wykonując różnorodne zadania.
Drugi dzień biwaku to zabawa w teatr. Najpierw zuchy i harcerze pracując w grupach przygotowywali dekoracje, rekwizyty i kostiumy potrzebne do inscenizacji „Jaś i Małgosia”.  – W przerwie otrzymali słodką niespodziankę, czyli pączki ufundowane przez Renatę i Henryka Stosiów – dodają organizatorzy.
Następnie wyruszono w teren. W lesie, w miejscu pamięci narodowej przy mogiłach żołnierzy AK złożono kwiaty, zapalono znicze i minutą ciszy uczczono pamięć poległych za ojczyznę. Po krótkim odpoczynku odbyło się przedstawienie.
– Zuchy, harcerze i instruktorzy z Dobrkowa serdecznie dziękują burmistrz Ewie Gołębiowskiej za pomysł przygotowania i przystosowania budynku dawnej Szkoły w Gębiczynie na potrzeby schroniska, a Bogdanowi Rębisiowi za udostępnienie obiektu i gościnę. Jednocześnie zachęcamy inne drużyny działające w gminie Pilzno do poznania walorów krajobrazowych Gębiczyny i korzystania z istniejącego tam schroniska – kończą organizatorzy.
Źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.