Previous
Next
Previous
Next

Lekcje „Azorkowo” na żywo

1124191913Dobiegła końca druga tura projektu pt. Lekcje „Azorkowo” na żywo realizowanego przez Klub Miłośników Wolontariatu „Azorkowo” przy współpracy z Urzędem Gminy Dębica oraz z CKiB Gminy Dębica i CEE Gminy Dębica. W drugiej części projektu udział wzięły dzieci z ZS w Stobiernej, ZS w Podgrodziu oraz ZS w Głobikowej, które odwiedziły przytulisko dla psów w Zawadzie oraz zapoznały się z sytuacją bytową bezdomnych zwierząt.
Młodzi wolontariusze na rzecz czworonogów przeprowadzili w  swoich szkołach zbiórki karmy. Zebrali i przekazali około 120kg karmy.
Ogółem w projekcie wzięło udział 650 dzieci z placówek:
 
ZS Pustków – Osiedle
ZS Pustków
ZS Nagawczyna
Niepubliczne i Publiczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Pustyni
ZS Pustynia
ZS Latoszyn
ZS Stasiówka
Niepubliczne Przedszkole „Akademia Maluszka” w Nagawczyna
ZS Paszczyna
Niepubliczne Przedszkole „Zakątek Malucha” w Brzeźnica
ZS w Stobiernej,
ZS w Podgrodziu
ZS w Głobikowej
 
Celem projektu, było nauczenie dzieci empatii, odpowiedzialności i bezinteresownej pomocy dla wszystkich zwierząt, zapoznanie ich z pracą wolontariuszy w przytulisku dla psów, zwrócenie uwagi na fakt, że PIES TO NIE ZABAWKA!
Projekt realizowany był w ramach edukacji ekologicznej i humanitarnej Gminy Dębica.
Wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego realizacji składamy serdeczne podziękowania.
Wychowanie odpowiedzialnego społeczeństwa niewątpliwie wpłynie korzystnie na sytuację zwierząt i przyczyni się do większej świadomości i szacunku dla istot żywych. Cytując słowa poety „Miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt”.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.