Previous
Next
Previous
Next

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Dębicy 2016 – ZDJĘCIA

DSC05955Kilkuset mieszkańców Dębicy, przedstawicieli władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich  wzięło udział w rozpoczętych dzisiaj o godz. 10.00  na dębickim Rynku obchodach Święta Niepodległości. Dębiczanie starsi i młodsi bardzo licznie przybyli na przedpołudniową część uroczystości aby wspólnie świętować 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się ceremoniałem wojskowym z udziałem burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka i  harcmistrza Mateusza Cebuli. Po nim przybyłych na Rynek mieszkańców miasta i przedstawicieli lokalnych i regionalnych władz przywitałprzewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek. Okolicznościowe wystąpienie przypominające o znaczeniu dla Polaków tego święta wygłosił burmistrz Mariusz Szewczyk, który przypomniał m.in. o ludziach, którzy w szczególny sposób zasłużyli się temu, że żyjemy dziś w wolnym kraju. Do takich ludzi należy niewiątpliwie Zbigniew Lazarowicz, żołnierz AK, syn dowodcy obwodu AK Adama Lazarowicza, któremu w uznaniu zasług Rada Miejska w Dębicy przyznała odznaczenie Honorowy Obywatel Miasta Dębicy. Wręczenie tego szczególnego odznaczenia (od 1999 roku otrzymało go zaledwie 6 osób, m.in. Krzysztof Penderecki i Eugeniusz Kwiatkowski) będzie miało miejsce dzisiaj wieczorem podczas uroczystości w DK Mors.

Uroczystość uświetnił występ Miejskiej Orkiestry Dętej która  wykonała wiązankę   pieśni legionowych. Po zakończeniu uroczystości na Rynku mieszkańcy, poczty sztandarowe i władze przeszły na Skwer Mikołajkowów złożone zostały kwiaty na Dębach  Pamięci i  Memoriale Smoleńskim oraz na Plac Solidarności gdzie wiązanki kwiató złożone zostały pod Krzyżem Solidarności i  Pomnikiem Jana Pawła II. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny kościele Św. Jadwigi delegacje stowarzyszeń,partii politycznych, władz samorządowych,parlamentarzyści złożyli kwiaty pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej na Placu Gryfitów.
O godz. 18:00 w DK Mors odbędzie się Występ Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie, wręczenie odznaczeń Zasłużony dla Miasta Dębicy oraz Honorowy Obywatel Miasta. Na zakończenie dębickich obchodów Święta Niepodległości odbędzie się koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich z zespołem.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.