Previous
Next
Previous
Next

Świąteczne oświetlenie Dębicy

DEBICA_GRAF_RYNEK_SZOPKA_09_08_2016_ARDębicki Rynek rozbłyśnie w tym roku nowymi iluminacjami świątecznymi. Nie zabraknie ich również na przyległych ulicach oraz rondach. W przetargu na wykonanie świetlnych dekoracji na lata 2016/2017 wyłoniono ofertę firmy Multidekor z Piastowa, której projekt zakłada, że centrum miasta rozświetli
w tym roku w sumie ponad 80 tysięcy diod eko-LED.
Świetlne instalacje i ozdoby już od początku grudnia wprowadzać będą mieszkańców Dębicy w świąteczny nastrój. Oficjalne uruchomienie iluminacji zaplanowane jest na 6 grudnia. Na Rynku stanie 3-metrowa szopka bożonarodzeniowa, przedstawiająca postaci w rzeczywistej skali. Świetlne girlandy i sznury, z których wypleciona jest instalacja, utrzymane są w białej kolorystyce i ciekawie zróżnicowane ciepłą i chłodną tonacją. Wrażenie rozgwieżdżonego, zimowego nieba sprawiać będzie natomiast iluminacja sklepienia muszli koncertowej, na którym rozwieszone będą kurtyny świetlne wraz ze śnieżynkami i gwiazdkami.
To jednak nie wszystkie dekoracje świątecznego Rynku. Dzięki nowej iluminacji, dwie fontanny, zimą wyłączone, nie pozostaną niezauważone. Obrysowany białym wężem świetlnym kształt przypomina układanie się wody w fontannach, a zbalansowane połączenie chłodnego i ciepłego odcienia białych, migoczących diod dodatkowo imituje jej ruch. Ponadto, balkony ratusza ozdobione zostaną świetlnymi soplami i tubami dającymi wrażenie spadającego światła, a przed budynkiem stanie ogromna, trzyipółmetrowa figura anioła, którą z pewnością polubią wszyscy milusińscy. Świątecznie prezentować się będą również drzewa na Rynku. Cztery z nich oplecione zostaną świetlnymi łańcuchami błyszczącymi ponad 20 tysiącami lampek.
Zimowo-gwiazdkowego charakteru nabierze również przestrzeń w pobliżu Rynku Głównego.
„Aż 35 latarni na ulicy Kolejowej i Rondzie Sybiraków poddanych zostanie świątecznej metamorfozie i zyska efektownie układające się wokół ich słupów ozdoby świetlne, wzbogacone kurtynami z diod eko-LED” – mówi Miłosz Korzeniowski, opiekun projektu z firmy Multidekor. Podobny element pojawi się na Rondzie Piłsudskiego, a wyglądające na niezwykle lekkie, wręcz ażurowe, dekoracje latarni na Rondzie im. Żołnierzy Wyklętych rozbłysną aż 6 tysiącami punktów świetlnych. Typowo gwiazdkową dekorację –w kształcie choinki – zobaczyć będzie można natomiast na Rondzie 3 Maja, a dzięki świetlnym łańcuchom choinki stojące na Placu Trzy Palce oraz Placu Sybiraków przemienią się w prawdziwie świąteczne drzewka.
„Zdecydowaliśmy się na dzierżawę dekoracji. Daje nam to możliwość zmiany lub urozmaicenia iluminacji częściej niż raz na kilka lat. To również dobra okazja do sprawdzenia, co najbardziej podoba się mieszkańcom naszego miasta i dostosowania świątecznych ozdób do ich opinii” – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.
Podpisana umowa opiewa na kwotę 144 894,00 zł brutto, a wykonawca iluminacji odpowiedzialny jest również m.in. za ich montaż, utrzymanie, prace konserwacyjne i demontaż.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.