Previous
Next
Previous
Next

Tyle zostało z mostu żelaznego …

IMG_0715Niewielki fragment betonowego filara -tylko tyle zostało z mostu żelaznego na Wisłoce. Ten fagment ocalał tylko dlatego, iż jakimś cudem znalazł się w granicach prywatnej działki a jej właściciel, póki co nie zdecydował się na jego rozebranie.
-Jest mi niezmiernie przykro, że nie udało się ocalić mostu – mówi Marta Pyzińska, która na blisko trzy lata poświęciłą na przekonywanie władz samorządowych, że obiekt ten może jeszcze długie lata służyć mieszkańcom. – Nowy most kolejowy jest piękny, ale ja wciąż nie mogę odżałować tego, że ten stary zniknął już z naszego krajobrazu -dodaje Pyzińska.
Podobna walka o most ma teraz miejsce w Przemyślu. Tam również podobnie jak w Dębicy powstała grupa obrońców starego mostu kolejowego, który jest przeznaczony do rozbiórki. Czy uda się go ocalić – czas pokaże.
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.