Previous
Next
Previous
Next

Warsztaty ekologiczne w brzosteckiej podstawówce.

DSC_669917 listopada w oddziałach przedszkolnych szkoły podstawowej w Brzostku zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne pt. „Dajmy śmieciom drugie życie”. Zajęcia poprowadziła pani Monika Lemek reprezentująca Zakład Gospodarki Komunalnej w Brzostku oraz Referat Mienia Komunalnego i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brzostku. Warsztaty miały na celu uświadomienie dzieciom, że w łatwy sposób można odzyskać wiele rodzajów śmieci np. butelki plastikowe, butelki szklane czy rolki po papierze toaletowym. Każdy z nas ma w domu dużo niepotrzebnych rzeczy. Zamiast wyrzucać je do kosza można się im przyjrzeć, wystarczy odrobina wyobraźni i część śmieci można wykorzystać ponownie, dając im tym samym drugie życie.

Warsztaty rozpoczęły się od zaprezentowania różnych zabawek wykonanych z odpadów. Znalazły się wśród nich m.in. skarbonki wykonane z butelek plastikowych oraz puszki po orzeszkach, a także wyrzutnia z patyczków po lodach. W drugiej części warsztatów dzieci wykonywały motylki z rolek po papierze toaletowym. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek od naszego gościa.  Warsztaty sprawiły dzieciom ogromną frajdę.

Źródło; SP Brzostek

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.