Previous
Next
Previous
Next

„Drużyna Dębickich Serc” połączyła ponad 2200 osób!

maly_pomocnikW dniach 8-10 grudnia 2016r. miał miejsce finał kolejnej edycji akcji charytatywnej „Drużyna Dębickich Serc” zorganizowanej przez Hufiec ZHP Dębica oraz MOPS w Dębicy. Tym razem blisko 2000 darczyńców przygotowało ponad 220 paczek o wartości ponad 55 tys. zł, które trafiły do 50 rodzin (prawie 200 osób) dzięki pracy 25 wolontariuszy.
„Drużyna Dębickich Serc” to akcja lokalna, dedykowana potrzebującym mieszkańcom Dębicy, polegająca na przygotowaniu świątecznych paczek przez darczyńców dla konkretnych rodzin czy też osób w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariuszami akcji byli harcerze z Hufca ZHP Dębica, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz inne osoby, które zgłosiły wolę pomagania. Odwiedzili oni 50 rodzin oraz osób samotnych (dało to w sumie ok. 200 osób objętych pomocą) poznając ich sytuację i potrzeby. Dla każdego z potrzebujących znaleźli się darczyńcy – pojedyncze osoby, grupy znajomych, sąsiadów czy też rodziny, a także przedsiębiorcy, pracownicy firm (np. AD Polska), samorządowcy, instytucje (np. MOPS i KANA) a nawet całe klasy i szkoły (m.in. SP nr 3, SP nr 11, MG nr 4, ZSZ nr 1, II LO, ZS w Pustyni). Razem było to ok. 2000 osób! Łącznie przygotowali oni ponad 220 paczek o wartości ok. 55 tys. złotych. Dary trafiły do osób objętych wsparciem „Drużyny Dębickich Serc” w dn. 8-10 grudnia 2016r. Ostatnie paczki dotrą do niektórych osób w ciągu kolejnych dni, ponieważ część rodzin była nieobecna albo darczyńcy potrzebowali nieco więcej czasu na przygotowanie darów.
– Pan Zdzisław nie mógł uwierzyć, że dostał taką pomoc. – mówi Agata, jedna z wolontariuszek – W paczkach znalazł nowe buty, kurtkę, a także lodówkę!
– Dla pani Marii, jej córki Moniki i wnuczek: Julii i Kasi było to bardzo duże zaskoczenie. – wspomina Edyta, wolontariuszka opiekująca się rodziną – Darczyńcy przygotowali dla nich zarówno jedzenie, środki czystości, a także ubrania, koce czy pościel.
– Kiedy pani Helena zobaczyła wszystkie pakunki, to stwierdziła że aż tyle nie potrzebuje i przerosło to jej oczekiwania. – mówi Piotr, wolontariusz – Zapowiedziała, że z pewnością podzieli się tym wsparciem z kimś potrzebującym.
– Dębiczanie jak zawsze dali radę, gdy trzeba wesprzeć drugiego człowieka, jestem tym zbudowany. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica, koordynator akcji – To drugi raz, gdy organizujemy akcję oddolną bez wielkiej infrastruktury czy też kampanii promocyjnej. Mimo tego – zaangażowało się tyle osób, dając tak wiele wsparcia. To pokazuje, że są w Dębicy wielkie podkłady dobra. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w „Drużynę Dębickich Serc” – wolontariuszom, darczyńcom, partnerom, patronom medialnym, bo bez ludzi nie byłoby drużyny.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.