Previous
Next
Previous
Next

Dzień Wolontariusza w Jaźwinach

DSCF6983Na początku grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza z tej okazji w Zespole Szkół w Jaźwinach odbył się okolicznościowy apel przybliżający ideę wolontariatu i podsumowujący dotychczasowe działania charytatywne szkoły. Uczniowie zobaczyli również prezentację na temat znieczulicy społecznej, co jeszcze bardziej utwierdziło ich w przekonaniu, że ich działania charytatywne, są bardzo ważne. W ciągu ostatnich lat uczniowie Zespołu Szkół w Jaźwinach włączali się w liczne akcje o charakterze charytatywnym, były to m.in. zbiórka prezentów mikołajkowych dla dzieci  z Podkarpackiej Fundacji Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, podarki dla dzieci ze szpitala w Prokocimiu, prezenty mikołajkowe dla dzieci z dębickiego domu dziecka „Hanka”, środki opatrunkowe dla Ukrainy. W bieżącym roku szkolnym dzięki otwartym sercom uczniów i ich rodziców zebrane zostały nakrętki dla dwuletniej Oliwki z Podlesia oraz dewocjonalia dla Polaków mieszkającym na Kresach. Obecnie uczniowie zbierają książki, lektury dla dzieci przewlekle i ciężko chorych przebywających w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu. Ponad to corocznie niosą iskierkę pamięci i dobroci osobom starszym i samotnym mieszkającym w Jaźwinach, obdarowujący ich stroikiem świątecznym, bo jak powiedział Jan Paweł II „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.”

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.