Previous
Next
Previous
Next

Jodłowa: Nowenna przed wielkim odpustem

programNowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia rozpoczęła się 16 grudnia w Jodłowej. Ten dzień w tamtejszym sanktuarium jest obchodzony uroczyście. Przyjeżdżają pielgrzymki z całego regionu aby razem z wiernymi parafii modlić się i wysłuchać próśb, które zanoszą do Dzieciątka Jezus.
– Będzie to czas szczególnego przygotowania do Bożego Narodzenia – mówi ks. Zenon Tomasiak, proboszcz i kustosz sanktuarium w Jodłowej. – Ten czas nowenny przed Bożym Narodzeniem w naszym sanktuarium jest czasem oczekiwania na przyjście Zbawiciela tego, które dokonało się kiedyś historycznie w Betlejem. My przygotowujemy się duchowo rozważając tajemnice z życia Jezusa oraz czytając Ewangelię o dziecięctwie Jezusa czy też rozglądamy się komu można pomóc w tym czasie dobroci i niesienia miłości wzajemnej – mówi.
Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej jest jedynym w Polsce, które za patrona ma Dzieciątko Jezus. – To wyjątkowe sanktuarium. Od 1900 roku jest księga łask, w której pielgrzymi czy parafianie składają podziękowania za otrzymane łaski. Jezus Chrystus 8 lat po przybyciu do Jodłowej otrzymał szczerozłotą koronę włożoną rękami księdza biskupa. Ludzie w ten sposób wyrazili wdzięczność Jezusowi za wszystko, co od niego otrzymywali – dodaje ks. Tomasiak.
Wielki odpust w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej rozpocznie się 25 grudnia, a potrwa do 1 stycznia.
Źródło: Diecezja Tarnowska

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.