Previous
Next
Previous
Next

Wolontariat ma sens

rzeszow-konf_3Przedstawiciele Publicznego Gimnazjum w Pilźnie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie, Zespołu Szkół w Machowej, Zespołu Szkół w Łękach Górnych oraz Zespołu Szkół w Lipinach uczestniczyli w ogólnopolskiej konferencji „Wolontariat przestrzeń czynienia dobra”, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce.
Konferencja rozpoczęła się od przemówienia Teresy Wargockiej, wiceminister edukacji narodowej która podkreśliła istotę angażowania się, przede wszystkim młodych ludzi w działania związane z wolontariatem. Kolejnym punktem programu były wykłady na temat roli wolontariatu we współczesnym świecie. Profesor Jacek Kurzępa przedstawił referat pt. „Wolonatriat przestrzeń czynienia dobra”. Ideę szkolnych kół Caritas jako formy współczesnego i chrześcijańskiego wolontariatu przybliżył ks. Piotr Potyrała z Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Następnie Kamil Wrzos z Fundacji Rozwoju wolontariatu próbował odnaleźć odpowiedz na pytanie, jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy wolontariackiej. Na zakończenie tej części konferencji, Monika Szymbara z Krosnieńskiego Centrum Wolontariatu przedstawiła wykład pt. „Kurs na wolontariat”.
– Następnie w mniejszych grupach tematycznych mogliśmy włączyć się w przemyślenia i podzielić własnym doświadczeniem i dobrą praktyka z innymi uczestnikami w określonych panelach tematycznych – relacjonują nauczyciele.
Zakończeniem konferencji była debata oksfordzka nad tezą „Wolontariat nie jest bezinteresowny”. Udział w niej wzięli uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.
– Wyjazd i możliwość spotkania się ze wspaniałymi młodymi ludźmi z całego województwa był okazją do wymiany doświadczeń ale również umocnienia się w przekonaniu, że pomoc drugiemu człowiekowi naprawdę ma sens – podkreślają pedagodzy z naszej gminy.
Źródło; UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.