Dzień Otwarty Dla Osób z Niepełną Sprawnością oraz ich Opiekunów w Urzędzie Skarbowym w Dębicy

 000116 marca 2017 r. w Urzędzie Skarbowym w Dębicy odbędzie się Dzień Otwarty Dla Osób z Niepełną Sprawnością oraz ich Opiekunów. Tego dnia w siedzibie Urzędu przy ul. Kolejowej 21, w godzinach od 7:30 do 15:00 wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z dodatkowej pomocy w rozliczaniu zeznań rocznych za 2016 r. Uruchomione zostaną specjalne stanowiska obsługi, a pracownicy  udzielą niezbędnych rad i wskazówek oraz pomogą przesłać PIT przez Internet.

Dla wszystkich chętnych osób została przygotowana prezentacja „Jak skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej”, która wyświetlona zostanie 16 marca  o godzinie 11.00. Prezentacja zawiera wiele cennych informacji, również z orzecznictwa i interpretacji, jak w praktyce dokumentować wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne, aby skutecznie skorzystać z ulgi podatkowej.

Dla zainteresowanych zostaną przygotowane również specjalne broszury: „Ulga rehabilitacyjna” oraz „Informator dla Osób Niepełnosprawnych”, które przybliżą tematy ulgi podatkowej oraz wielu form kontaktu z urzędem skarbowym.

Wszystkie osoby chcące skorzystać z pomocy przy wypełnieniu zeznania podatkowego w tym dniu przedstawiciele US proszą o zabranie dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty). Będzie on niezbędny, aby uzyskać dane potrzebne do wysłania zeznania przez Internet. Do wypełnienia zeznania niezbędne będą również wszystkie informacje o dochodach otrzymane od płatników (pracodawców lub ZUS-u) oraz inne dokumenty potwierdzające prawo do skorzystania z ulg podatkowych i odliczeń.

„Dzień Otwarty dla Osób Z Niepełną Sprawnością oraz Ich Opiekunów” jest organizowany przez Urząd Skarbowy w Dębicy już po raz czwarty.

Ideą przewodnią tego dnia – jest likwidacja barier i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Warunki lokalowe urzędu oraz specjalnie wykwalifikowana kadra pozwalają na obsługę osób niepełnosprawnych i z tej strony nie ma żadnych przeciwwskazań, aby osoby te w sposób niezależny i samodzielny kontaktowały się  z Urzędem.

 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.