Stanisław Jedliński na 39 miejscu listy najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”.

Stanisław Jedliński
Stanisław Jedliński, właściciel Olimp Laboratories

Magazyn „Forbes” opublikował listę najbogatszych Polaków 2016. Na 39. miejscu z majątkiem 909 milionów złotych znalazł się na niej założyciel i właściciel firmy Olimp Laboratories mającej swoją siedzibę w Nagawczynie koło Dębicy. W ubiegłym roku  Stanisław Jedliński został sklasyfikowany na  41 pozycji. W ciągu roku, od ubiegłorocznego rankingu „Forbes” majątek Jedlińskiego wzrósł o 230 milionów złotych.

Jak można przeczytać w charakterystyce Stanisława Jedlińskiego zamieszczonej na stronie magazynu Forbes zbudował on razem z rodziną prężnie działającą firmę rodzinną Olimp Laboratories, która dzisiaj jest znaczącym w Polsce i znanym już w Europie producentem suplementów diety oraz witamin oraz preparatów dla sportowców.

Firma, która  rozpoczęła działalność w 1990 roku pod nazwą Sportatut jako producent odżywek dla sportowców dzisiaj sprzedaje swoje produkty także na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim i francuskim.

„W ofercie Olimp Laboratories znajduje się około 150 opatentowanych specyfików opracowanych we własnym laboratorium. Trzy preparaty powstałe w Dębicy – Chela-Mag B6, Therm Line oraz Gold Omega 3 – zdobyły w ubiegłym roku prestiżowe wyróżnienie „Produktu Roku”, nadawane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród polskich aptekarzy przez Wydawnictwo Apteka” -0 czytamy na stronie magazynu Forbes.

W 2016 roku Olimp Laboratories zbudowała w Dębicy kosztem 102 mln złotych nowy ośrodek badawczo-rozwojowy oraz nowe centrum logistyczne, które kosztowało  87 mln złotych.

W 2016 roku Stanisław Jedliński znalazł się na liście najbogatszych Polaków na miejscu 41 z majątkiem 679 milionów zł. W tegorocznym rankingu zajął 39 miejsce, a jego majątek wzrósł o ponad 33 procent do 909 milionów złotych.

 
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.