ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM – DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH – 4 LUTY 2017r.

Światowy-dzień-walki-z-rakiem-liternictwo_1057-36124 lutego obchodzony będzie ustanowiony w 2000 roku  Światowy Dzień Walki z Rakiem. W kilkudziesięciu ośrodkach onkologicznych w całej Polsce odbywać będą się Dni Otwartych Dzrzwi. W województwie podkarpackim Dni Otwartych Drzwi zorganizowane zostaną w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 przy ul. Szopena 2 w Rzeszowie oraz  w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie.

Przewodnim hasłem  tegorocznych obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem jest APEL Polskiej Unii Onkologiii i  środowiska onkologów polskich o wspólne,  intensywne działania na rzecz zapewnieniaw naszym kraju równego dostępu  do europejskich standardów kompleksowej opieki onkologicznej zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem ogłoszonej w 2000 r. 

W ramach tzw. „białej soboty”, która odbędzie się 4 lutego 2017 roku osobychetne  będą mogły skorzystać z  oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań onkologicznych, które będą świadczone w placówkach onkologicznych i hematoonkologicznych na terenie całego kraju.
Drzwi Otwartych Drzwi – 4 lutego 2017
Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr1 im. F.Chopina
Podkarpackie Centrum Onkologii
35- 055 Rzeszów, ul. Szopena 2
 
Godz. 9.00-15.00
Wojewódzka Przychodnia Onkologiczna
W udostępnionych gabinetach Przychodni będą udzielane porady i konsultacje w zakresie:
a) ginekologii onkologicznej z możliwością wykonania badania
cytologicznego,
b) onkohematologii,
c) onkologii klinicznej,
d) radioterapii onkologicznej,
e) psychoonkologii.
2. W godz. 10.00-14.00 czynne będą pracownie mammografii oraz ultrasonografii z możliwością wykonania badania u kobiet w wieku 50-69 lat w ramach screeningu bez skierowania, a u innych na podstawie skierowania wystawionego w tym dniu przez lekarzy udzielających porad.
3. Możliwość wykonania badań laboratoryjnych (morfologii, biochemii, PSA dla mężczyzn na podstawie skierowań wystawionych w tym dniu przez lekarzy udzielających porad.
Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. ks. Bronisława Markiewicza,
Szpital Specjalistyczny w Brzozowie,
ul. ks. J. Bielawskiego 18,
36-200 Brzozów
mgr piel. Jolanta Sawicka
tel. 515 951 984
e-mail: onkologia@szpital-brzozow.pl
Godz. 9.00 – 11:00
• rozpowszechnianie Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i innych materiałów edukacyjnych propagujących postawy prozdrowotne i czujność onkologiczną,
• wykonywanie badań przesiewowych mammograficznych i cytologii ginekologicznej,
• prowadzenie wykładów i pogadanek na temat profilaktyki, wczesnego rozpoznawania i możliwości skutecznego leczenia nowotworów we wczesnych stopniach zaawansowania

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.