Turniej o Pantofelek Królowej Jadwigi po raz dziesiąty

Pantofelek KIr├│lowej Jadwigi  (2)Hanna i Aleksandra Borowiec, Natalia i Anna Foryś  oraz Bartłomiej i Teresa Szynal to zwycięzcy X jubileuszowego Turnieju Rodzinnego o Pantofelek Królowej Jadwigi, który 21 lutego odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju, który początkowo był Przeglądem Amatorskich Dziecięcych Zespołów Tanecznych jest nauczycielka SP 2 Grażyna Witkowska – Gac.  5 lat temu „Pantofelek”, który jest skierowany do 6-latków z przedszkoli i klas zerowych szkół powiatu dębickiego oraz ich rodziców przyjął charakter turnieju rodzinnego.

Celem organizowanego  turnieju jest przedstawienie szkoły jako miejsca przyjaznego dla dziecka oraz pogłębienie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę. W tym roku w zmaganiach uczestniczyło 20 drużyn, rywalizujących w kilku konkurencjach, obejmujących sport, konkursy wiedzy ogólnej i zagadki logiczne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się „Koło fortuny” oraz „Łowienie rybek”.

Laureatami tegorocznej, jubileuszowej edycji turnieju zostali:

I miejsce – Hanna i Aleksandra Borowiec – Przedszkole Miejskie nr 2 Integracyjne w Dębicy,
II miejsce – Natalia i Anna Foryś – Przedszkole Miejskie nr 7 w Dębicy,
III miejsce – Bartłomiej i Teresa Szynal – Publiczne Przedszkole w Pustyni .

W tym roku dzieciom i ich rodzicom kibicowali m.in. burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak oraz  koordynator Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym Dębicy Katarzyna Rokosz. Włodarze miasta wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody oraz małe pantofelki, a laureaci dodatkowo otrzymali złoty, srebrny i brązowy pantofelek królowej Jadwigi.

Sponsorami wspierającymi tegoroczną imprezę byli : Urząd Miejski w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy, Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” z Brzeźnicy, firmy: Tikkurila Polska S.A., Darco Sp. z o.o., Ventor Sp.z o.o., Trans Południe Sp. z o.o., SOHO Body Spirit, Suret Sp. z o.o., Dexpol S.J., Państwo Magdalena i Michał Bielatowiczowie .

Przygotowaniem i organizacją turnieju zajęły się Grażyna Witkowska – Gac, Justyna Wiśniewska, Marta Witkoś, Małgorzata Sikora i Ludmiła Szewczyk.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.