Diament Forbes 2017 dla LERG S.A.

Adam Bek, Dyrektor ds. Ekonomicznych firmy LERG SA odbiera Diament Forbe...Lerg S.A. już po raz drugi został wyróżniony Diamentem Forbesa” jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.

Lerg SA – wiodący producent i eksporter żywic syntetycznych – już po raz drugi znalazł się w gronie laureatów prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa 2017”. W zestawieniu regionalnym, w kategorii firm dużych z przychodami powyżej 250 mln zł, LERG S.A. zajął wysoką, 9. pozycję.

W dziesiątej edycji „Diamentów Forbesa” na liście laureatów znalazło się 69 firm z województwa podkarpackiego. Na liście ogólnopolskiej firma Lerg S.A. uplasował się na wysokiej 96. pozycji. Aby znaleźć się w gronie tysiąca najlepszych firm w Polsce według rankingu „Forbesa”, trzeba było zwiększać swoją wartość przez trzy lata z rzędu przynajmniej o 23 proc. rocznie.

Cieszy nas fakt, że już po raz kolejny został potwierdzony i doceniony przez grono niezależnych ekspertów dynamiczny rozwój firmy LERG, wynikający z konsekwentnej realizacji działań prorozwojowych niekiedy, w dość trudnych warunkach rynkowych – powiedział odbierając nagrodę Adam Bek, Dyrektor ds. Ekonomicznych firmy LERG S.A.

„Diamenty Forbesa” są zestawieniem najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju, które w przeciągu ostatnich trzech lat najszybciej zwiększyły swoją wartość. Lista została opracowywana przez wywiadownię Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych przedsiębiorstw. Umożliwia także zmierzenie potencjału firmy, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

To nie pierwsze wyróżnienie dla firmy LERG S.A. W ubiegłym roku firma otrzymała wyróżnienie w rankingu Pereł Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże za konsekwentną realizacje polityki oraz strategii przedsiębiorstwa i pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Również w 2016 r. LERG S.A. został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Firma Innowacyjna za realizację projektów „Modernizacja instalacji do produkcji formaliny” i „Rozbudowa instalacji do mielenia nowolaków”..

LERG S.A. to największy polski producent żywic syntetycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu – budownictwie, motoryzacji, meblarstwie czy górnictwie. Zatrudnia ponad 500 osób. Sprzedaje ponad 130 tys. ton żywic rocznie do ponad 24 krajów na całym świecie, a blisko 50% z nich eksportuje. Główną ofertę firmy stanowią żywice poliestrowe, nowolakowe, do materiałów drewnopochodnych, izolacyjnych, tworzyw warstwowych, żelkoty, formalina, a także szpachlówka marki Polfill do renowacji karoserii samochodowych.

źródło: Lerg S.A.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.