Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Kacper, Wojtek i Damian z Dębicy zwycięzcami konkursu „Megamózgi 2017 ”

mega 555Kacper Wygonik, Wojciech Kutyłowski i Damian Kurek – uczniowie klasy III Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy wygrali tegoroczną edycję interdyscyplinarnego konkursu wojewódzkiego „Megamózgi 2017”, którego finał odbył się 21 marca w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz. W 12 edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 33 gimnazjów z terenu całego województwa. Do finałowej „jedenastki” zakwalifikowało się aż 5 drużyn z powiatu dębickiego.

W finałowej rozgrywce konkursu „Megamózgi” z zadaniami z zakresu z informatyki, matematyki, chemii, fizyki, biologii, geografii oraz edukacji dla bezpieczeństwa z naciskiem na pierwszą pomoc zmierzyli się uczniowie z 11 gimnazjów w gronie których znalazły się gimnazja z powiatu dębickiego: MG nr 2 w Dębicy, MG nr 1 w Dębicy, gimnazjum w Gumniskach, Jodłowej i Brzostku.

Jak podkreśla Małgorzata Sygulska, nauczyciel matematyki w Miejskim Gimnazjum nr 2 i opiekun merytoryczny zwycięskiej drużyny udział w konkursie był pierwszym w historii uczniów tego gimnazjum. „Po raz pierwszy zgłosiliśmy swój udział do tego interdyscyplinarnego konkursu i można powiedzieć, że w finale znaleźliśmy się dzięki pewnej dozie szczęścia, ponieważ zakwalifikowani zostaliśmy jako ostatnia, jedenasta drużyna uzyskując tyle samo punktów co drużyna która uplasowała się na dziesiątej pozycji” – mówi Małgorzata Sygulska.

Konkurs „Megamózgi” to wojewódzki konkurs skierowany do uczniów gimnazjum, który odbywa się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i sprawdza wiedzę matematyczno-przyrodniczą, a także umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Konkurs ma charakter cykliczny i odbywa się co roku. Głównymi celami konkursu jest popularyzacja wiedzy z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i informatyki, doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, doskonalenie współpracy uczniów  w zespole, motywowanie uczniów zdolnych do prezentowania swojej wiedzy poza szkołą.

W tym roku organizatorzy „Megamózgów” zadbali o to żeby uczestnicy konkursu mieli okazję pogłówkować nad bardzo różnorodnymi zadaniami z różnych dziedzin wiedzy.

Jedno z zadań polegało na przyporządkowaniu do rysunku nasion roślin i wytworzonych z nich rzeczy np. nasiona lnu i lniana serwetka. W innym uczestnicy musieli zbudować model związku chemicznego, a w kolejnym zademonstrować na fantomie udzielanie pomocy” – mówi Małgorzata Sygulska.

Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy, zwycięzcy tegorocznych „Megamózgów” mają już na swoim koncie liczne sukcesy edukacyjne. Kacper Wygonik jest tegorocznym laureatem konkursu chemicznego i ubiegłorocznym finalistą konkursu z geografii. Wojciech Kutyłowski jest laureatem konkursu z geografii i historii, natomiast Damian Kurek jest laureatem konkursu z informatyki oraz z hiszpańskiego.

Zdjęcia: brzostek. pl i Miejskie Gimnazjum nr 2 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.