Olimpiada na Olimpie – Dziewiątka Przedszkolakom

17191510_803980353085531_5376793060824952407_nKolejna, XVI Olimpiada na Olimpie – DZIEWIĄTKA PRZEDSZKOLAKOM zgromadziła w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 rekordową liczbę dzieci. Wzięły w niej udział dzieci z publicznych i niepublicznych dębickich przedszkoli.

W imprezie, która odbyła się już po raz szesnasty wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Mariusz Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Pękala, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, przewodnicząca Komisji Oświaty Marta Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marta Pawełko-Tokarz, młodzi sportowcy, dyrektorzy przedszkoli, nauczyciele i rodzice. Organizatorem tej sportowej imprezy byli Prezes UKS OLIMP Andrzej Nylec oraz dyrektor SP 9 Grażyna Pondo.

Co roku w igrzyskach dla przedszkolaków bierze udział coraz więcej dzieci. Sport jest czymś pięknym. Wymaga postawy fair play, ale też dostosowania się do pewnych zasad. Olimpiada sportowa cieszy i dorosłych, i dzieci, bo jest jednocześnie procesem wychowawczym, ale i źródłem zabawy, radości – mówi Andrzej Nylec.

Słowa piosenki oddają wszystko.

Zawsze wygrywa ten,
Kto dobrze bawi się,
zasady fair play dobrze zna.
Kto na podium będzie dziś?
Może ja a może Ty?”

W tym duchu po wielu dniach treningu reprezentanci poszczególnych przedszkoli przystąpili do sportowych zmagań drużynowych. Towarzyszyło im przy tym wiele pozytywnych emocji – radość z uprawiania sportu, solidarność grupowa, zaangażowanie i wspólne dążenie do osiągnięcia sukcesu. I chociaż zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna, to wszyscy wspaniale się bawili.

Pieczę nad sportową rywalizacją sprawował sędzia główny Krzysztof Bizoń wraz z nauczycielami wychowania fizycznego SP 9. Przedszkolaki rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg połączony ze zbieraniem skarbów z wyspy, bieg z przekładaniem szarfy, skok w dal z miejsca na odległość, rzuty woreczkiem do celu, bieg na czworakach przez tunel, bieg sztafetowy połączony z budowaniem domków z klocków.

Po sportowej rywalizacji, która przebiegała w duchu fair play rywalizację drużynową wygrał Weldon Kids, drugie miejsce zajęło PM nr 11, a trzecie PM nr 9.

Pozostałe przedszkola zostały sklasyfikowane na 4 miejscu :
Przedszkole nr 1
Przedszkole nr 2
Przedszkole nr 4
Przedszkole nr 5
Przedszkole nr 6
Przedszkole nr 8
Przedszkole nr 10
Przedszkole nr 7
Przedszkole nr 12
Ochronka Sióstr Służebniczek
Przedszkole Ukryty Dar

Przedszkole Hapy Kids

Przedszkole Radość

Oddział 0 przy SP nr 9

Wraz z turniejem sportowym ogłoszony został  konkurs plastyczny pod hasłem

MAŁY OLIMPIJCZYK- TO JA, na który wpłynęło bardzo wiele wspaniałych prac. Najlepsze z nich komisja nagrodziła dyplomami, upominkami.

Wyniki konkursu plastycznego

I . Marcel Micuła PM 8

Wiktoria Partyka PM 12

Emilia Rak PM 11

II. Laura Urjasz PM 8

Miłosz Kudłacz-Kmiecik Niepubliczne Przedszkole WELDON KIDS

Kalina Nylec PM 10

III. Mikołaj Strózik PM 8

Natalia Kitrys PM 8

Filip Cyboroń SP 9

Hubert Kras SP 9

PRACE PRZESTRZENNE:

  1. Zofia Kurzawa PM 5

Lilla Sarad SP 9

  1. Maksymilian Pazdan Niepubliczne Przedszkole UKRYTY DAR
  1. Nikola Bysiewicz PM 7

Małgorzata Sikora SP 9

Nagrody wręczał dyrektor SP 9 Grażyna Pondo ,z-ca dyrektora Dorota Batko prezes UKS OLIMP Andrzej Nylec.

Dyrektor szkoły oraz prezes UKS OLIMP w  imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękują za okazaną pomoc i wsparcie Urzędowi Miasta oraz Januszowi Urbanikowi – prezesowi firmy VENTOR.

Udział w olimpiadzie to pierwsze doświadczenie sportowe przedszkolaków, które zapewne zachęci ich do zdrowej aktywności ruchowej przez całe życie. Zmęczeni, ale niezwykle dumni i szczęśliwi zawodnicy pozowali do wspólnych zdjęć. Kto wie, może wśród naszych młodych olimpijczyków są przyszłe gwiazdy sportu, które tak jak dzisiaj, dostarczą nam w przyszłości wiele radości i wzruszeń.

Żegnamy się na rok i już teraz zapraszamy na kolejną „XVII Olimpiadę na OLIMPIE –Dziewiątka- Przedszkolakom”.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.