VI Podkarpacki Turniej Bowlingowy „Olimpiad Specjalnych” w Dębicy

 215 marca 2017 roku po raz kolejny w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VI Podkarpacki Turniej Bowlingowy „Olimpiad Specjalnych” w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli: Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie, Klub „DRAGON” Olimpiad Specjalnych. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała po ceremonii wniesienia flagi i przysięgi zawodniczej  Marta Biłas, dyrektor ZSS w Dębicy. 

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja bowlingu jako dyscypliny dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz wyłonienie zwycięzców do zawodów ogólnopolskich. W zawodach wzięło udział 10 drużyn z województwa podkarpackiego: SOSW Mielec, SOSW Strzyżów, SOSW Jarosław, SOSW Przemyśl, SOSW Ropczyce, ZSS Tarnobrzeg, ZSS Stalowa Wola, ZSS Rzeszów, ZSS Dębica, PSOUU Mielec. Rozgrywki Turnieju Bowlingowego prowadzone były w kategorii kobiet, które podzielone były na 4 grupy sprawnościowe. Natomiast w kategorii mężczyzn ustalono 11 grup sprawnościowych. Spotkania toczyły się na czterech torach bowlingowych. Wszystkie placówki uczestniczące w zawodach otrzymały cenne nagrody rzeczowe, a najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami.

W kategorii kobiet nasze zawodniczki bardzo dobrze się zaprezentowały zajmując:

Grupa I – III miejsce Czerepak Weronika ZSS Dębica, II miejsce Zbylut Kaja ZSS Dębica, I miejsce Piechota Agnieszka SOSW Mielec

Grupa II – III Wojdyła Agnieszka SOSW Przemyśl, II Jakubek Jagoda ZSS Dębica, I Siewierska Dominika SOSW Ropczyce

W kategorii mężczyzn również dobre wyniki uzyskali nasi zawodnicy:

Grupa II – IV miejsce Świątek Piotr ZSS Dębica III Serwin Paweł ZSS ZSS Rzeszów, II Jurkowski Kamil ZSS Dębica , I Sudoł Arkadiusz ZSS Tarnobrzeg

Grupa IIIIV Nykiel Grzegorz ZSS Dębica, III Kręgiel Dawid SOSW Ropczyce, Żyłka Kamil ZSS Stalowa Wola, I Gwizdak Marek ZSS Rzeszów

Grupa VMaziarka Jarosław ZSS Dębica, II Kuziora Mateusz ZSS Stalowa Wola, I Czerw Kamil ZSS Tarnobrzeg

Na koniec Turnieju rozegrano zawody deblowe w trzech grupach sprawnościowych. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Świątek i Kamil Jurkowski, którzy zajęli IV miejsce w Grupie I.

Na zawody przybyli m.in. burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy Anna Wilczyńska oraz dyrektor GOSIR-u Krzysztof Lipczyński. 

Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy: Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus, Łukasz Drąg i Urszula Burkart. Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji turnieju: Oddziałowi Regionalnemu Olimpiad Specjalnych, Państwu Waldemarowi i Annie Królikowskim (Firma Rega-Jacht), Stanisławowi Ślaga (UPM SERVICE), władzom Gminy i Powiatu Dębickiego oraz Dyrektorowi GOSIR-u Krzysztofowi Lipczyńskiemu.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.