Biskup Andrzej Jeż uczestniczył w finisażu wystawy „Na fundamentach wiary” i sesji wykładowej w Dębicy

17634612_775887235902313_2746509384898009765_n

Blisko 130 osób uczestniczyło dzisiaj w zamykającej prezentowaną przez ostatnich 6 miesięcy w Muzeum Regionalnym wystawę „Na fundamentach wiary” połączoną z drugą częścią sesji wykładowej poświęconej dziejom kościoła katolickiego na ziemi dębickiej. Sesję wykładową objął honorowym patronatem ks. bp Andrzej Jeż, który z uczestnikami sesji wysłuchał czterech wykładów i obejrzał wystawę poświęconą historii kościoła katolickiego na ziemi dębickiej. Wystawę będzie można obejrzeć jeszcze tylko przez najbliższe 2 dni, do niedzieli 2 kwietnia.

Podczas sesji wykładowej prezentacje przybliżające historię kościołów w Pilźnie i Lubzinie przedstawiły: dr Marzena Baum – Gruszowska, kustosz Muzeum Regionalnego w Pilźnie (wykład pt.  „Kościół farny św. Jana Chrzciciela w Pilźnie, rys historyczno – architektoniczny”)  oraz dr Grażyna Woźny, pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach (wykład pt. „Parafia w Lubzinie 1277 – 1918”).

Postać księdza Błażeja Kotfisa w swoim wykładzie „Ksiądz Błażej Kotfis – wychowawca dębickiej młodzieży”przybliżył Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy. Kustosz dębickiego muzeum
Tomasz Czapla przybliżył zgromadzonym  „Najstarsze zabytki piśmiennictwa biblijnego na wystawie w Muzeum Regionalnym w Dębicy”.

Po części wykładowej uczestnicy przeszli do Muzeum Regionalnego gdzie zwiedzili wystawę „Na fundamentach wiary” otwartą w październiku ubiegłego roku. Wystawę można jeszcze zwiedzać przez najbliższe dwa dni, do niedzieli 2 kwietnia.

 Fot. Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.