Festiwal Teatralny Dębica 2017 – nagrody rozdane

879789789-35Kilkudziesięciu młodych ludzi zaprezentowało przed publicznością swoje kreatywne pomysły i wyjątkową dojrzałość sceniczną. X Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych Dębica 2017, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, odbył się w Domu Kultury „Śnieżka” (30 marca br.). Artystyczne zmagania zwieńczyła gala finałowa Festiwalu Dębica 2017 (31 marca br.).

Spektakle oceniało jury w składzie: Ilona Stanaszek, Tomasz Smykalski, Jan Michalak i Jan Borek. Po obejrzeniu sześciu prezentacji, wyróżniono „Gwiazdy Kopernika” z Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy (wyróżnienie II stopnia) i grupę „Kawiarenka” z ZS w Brzostku (wyróżnienie I stopnia). Trzeciego miejsca nie przyznano. Drugie miejsce przypadło zespołowi teatralnemu „Kwiatek” z dębickiego ZS nr 2. Miejsce pierwsze zdobyła „Talia” z II LO w Dębicy. Główną nagrodą – Grand Prix – podzieliły się Aleksandra Ożóg i Kinga Kania, reprezentujące Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Jury przyznało też Wyróżnienia indywidualne, które otrzymali: Jakub Skupień (Zespół Teatralny „Talia”), Mateusz Ciurkot (Grupa Teatralna „Kwiatek”) oraz Patryk Kowalski (Grupa Teatralna „Kwiatek”).
Spektakl grupy „Talia” został zaprezentowany podczas finałowej gali. Gościnnie wystąpiła również grupa „T. Lab” w spektaklu „cZŁOwieku”. – Dobry teatr, również ten amatorski, to nie jest tylko kwestia środków. To przede wszystkim kwestia zapału i entuzjazmu twórców. A tego z całą pewnością Wam nie brakuje – chwalił młodych artystów oraz ich opiekunów Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego.
Wydarzenie zorganizowali: Powiat Dębicki, Miejski Ośrodek Kultury, II Liceum Ogólnokształcące i Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”, przy wsparciu finansowym Miasta Dębica.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.