Śnieżka z rekordowym zyskiem. Firma zarekomendowała rekordową dywidendę

fot.Sniezka_korporacyjnieW 2016 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka osiągnęła rekordowy zysk netto, który wyniósł 53 930 tys. zł oraz jedne z najwyższych w historii przychody – 575 636 tys. zł, co oznacza dynamikę rzędu 104,3%. Ponadto 27 kwietnia 2017 roku Zarząd Śnieżki, zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za ubiegły rok na poziomie: 3,20 zł za akcję.

Podstawą deklaracji kolejnej w historii Śnieżki rekordowej dywidendy były dobre wyniki biznesowe firmy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które – jak dziś ogłoszono – odbędzie się 1 czerwca 2017 roku.

W 2016 roku 78% sprzedaży produktów, towarów i materiałów Grupa Kapitałowa Śnieżka zrealizowała na rynku polskim, gdzie prężnie działa Spółka dominująca, FFiL Śnieżka SA. Na rodzimym rynku Śnieżka pozostaje wiceliderem wśród producentów farb i lakierów, będąc równocześnie jedyną firmą w swojej kategorii kontrolowaną przez polski kapitał. Stale poszerza swoją ofertę produktową, mając na uwadze potrzeby klientów i trendy rynkowe. Charakteryzuje ją innowacyjne podejście do całego procesu produkcji, dystrybucji i sprzedaży, które nie byłoby możliwe bez szeroko zakrojonych inwestycji w badania i rozwój – posiada m.in. nowoczesne Centrum R&D, jednostkę projektującą nowatorskie rozwiązania produktowe. Dzięki temu stale notuje dynamiczny wzrost i osiąga satysfakcjonujące rezultaty biznesowe, co potwierdzają również wyniki finansowe za 2016 rok. Przychody netto FFiL Śnieżka SA ze sprzedaży wyniosły w omawianym okresie 518 152 tys. zł., a zysk netto 33 311 tys. zł.

Produkty Grupy Kapitałowej Śnieżka w minionym roku były dystrybuowane do 33 krajów świata. Wśród nich kluczową rolę odgrywa Ukraina i Białoruś. – Kluczowym rynkiem pozostaje dla nas Polska, jednak, jesteśmy otwarci na kolejne wyzwania biznesowe – nowe rynki. Naszą siłą jest innowacyjność procesów w całej organizacji, konsekwencja w realizacji przyjętej strategii i umiejętność inspirowania otoczenia, które staramy się również wspierać za pomocą działań z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Aktualne wskaźniki ekonomiczne odzwierciedlają nasz dynamiczny rozwój, pozwalają nam na definiowanie kolejnych ambitnych celów biznesowych – ocenia Piotr Mikrut, Prezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.

źródło: F.F.i L. Śnieżka 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.