Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Zawodnicy UKSŁF Mors Dębica zakończyli sezon

DSCN2040W niedzielę 9 kwietnia na tafli przy ulicy Siedleckiego w Krakowie po raz ostatni w tym sezonie zawodnicy UKSŁF MORS DĘBICA założyli łyżwy, aby w sportowej rywalizacji zmierzyć się z łyżwiarzami z Polski, Węgier i Słowacji w ramach zawodów „Walley Cup Kraków 2017”. 
Jako pierwszych na start organizatorzy zaprosili we wspólnej konkurencji solistów i solistki z klasy beginners. Najmłodszą grupę po raz czwarty w tym sezonie wygrała reprezentantka Mors Dębica Zuzanna Sidor. Na drugiej pozycji sklasyfikowano młodą łyżwiarkę ze słowackiego Presova, a zaraz za nią uplasowali się kolejni nasi reprezentanci. Trzecią lokatę zdobył Mateusz Bonar, 4. miejsce zajęła Klaudia Mucha, a na kolejnej pozycji zakończyła zawody Julia Kupiec. Ostatnia z naszych łyżwiarek w tej grupie – Milena Stukus uplasowała się ex aequo na 6 miejscu.
W grupie młodzieżowej „A” brązowej dla zawodniczek, które nie ukończyły 11 lat, barw Dębicy broniły Zofia Szczęsna, Dominika Brzozowska i Monika Kucharska. Medal za zajęcie 3. miejsca udało się zdobyć Zosi. Pozytywnie należy również ocenić przejazdy Dominiki i Moniki za które przyznano im odpowiednio 8 i 10 lokatę.
Wiele emocji towarzyszyło konkurencji klasy młodzieżowej „B” brązowej z udziałem Patrycji Bieszczad, Natalii Flak i Eweliny Olechawskiej. Wszystkie dębickie łyżwiarski zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i znalazły się w końcowej klasyfikacji w ścisłej czołówce zawodów. Na miejscu 2. ze srebrnym medalem zakończyła zawody Patrycja, a drugi medal dla naszego klubu za 3. lokatę zdobyła Ewelina. Różnice pomiędzy łyżwiarkami byłby bardzo niewielkie o czym świadczy fakt, że 5. tego dnia Natalia straciła do miejsca czwartego zaledwie 0,06 punktu, a od podium dzieliło ją tylko 0,21.

W pozostałych konkurencjach w których brali udział zawodnicy Mors Dębica mieli po jednym swoim reprezentancie.
W grupie „A” klasy srebrnej  solistka Wiktoria Żurek startując jako ostatnia pewnie wykonała zaplanowane elementy, a w konsekwencji pozostawiła w pokonanym polu wszystkie koleżanki i sięgnęła po pierwsze miejsce.
Również  solista Stefan Świstak zwyciężył ze znaczącą przewagą nad rywalami w klasie „A” złotej. Wywalczone ponad 53 punkty były najlepszym osiągnięciem całych krakowskich zawodów.
Kończąca starty dębickiej ekipy w programie interpretacyjnym Beata Świstak w wyrównanej stawce zawodniczek zadowolić musiała się 8 miejscem.
Ostatnie zawody w sezonie Mors Dębica zakończył z dorobkiem 3 złotych, 1 srebrnego i 3 brązowych medali. W gronie rywalizujących w Krakowie kilkunastu klubów, które reprezentowało ponad 100 zawodników, bogatszym dorobkiem czterech złotych i trzech brązowych medali mogli się pochwalić jedynie goście z węgierskiego Miszkolca.
Tymczasem nasi młodzi sportowcy zaraz po świętach wznowią treningi na salach gimnastycznych i stadionie, z utęsknieniem wypatrując zamrożenia tafli na dębickim lodowisku, tak, aby jesienią ponownie móc rywalizować o jak najwyższe cele w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach.

Na podstawie informacji UKSŁF MORS DEBICA

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.