Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Mieć odpowiedzialność w naturze, czyli 4 edycja ekologicznego projektu firmy Tikkurila

SGA_3773„Bardzo mi się podobało. Razem z mamą zasadziłyśmy bardzo dużo małych drzewek. Jestem ciekawa, kiedy wyrośnie z nich piękny las”… „W akcji biorę udział już trzeci raz. Fajnie było zobaczyć jak rosną drzewka, które posadziliśmy ostatnio. W szkole dużo uczymy się ekologii, wiem, że drzewa są dla nas bardzo ważne, bo produkują tlen. Na pewno przyjadę też za rok”…
Tak swój udział w akcji „Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila” komentują jej najmłodsi uczestnicy, 6-letnia Lenka i 10-letni Kuba. Była to już 4 edycja projektu firmy Tikkurila, którego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko naturalne. Do udziału w akcji firma zaprasza swoich pracowników i ich rodziny, jak również wolontariuszy z naszego regionu.
„Zainteresowanie projektem jest ogromne i rośnie z edycji na edycję” – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR firmy Tikkurila. „Akcja przyciąga osoby w każdym wieku, są z nami dzieci, młodzież i dorośli. Wśród stałych uczestników akcji mamy rodzinę 3-pokoleniową, która zawsze w pełnym składzie stawia się gotowa do pracy. To najlepszy dowód na to, że każdy z nas, niezależnie od wieku, czy tego, czym zajmuje się na co dzień, może zrobić coś dla otoczenia. W takim działaniu najważniejsze są chęci, a tych uczestnikom naszej akcji nie brakuje” – dodaje Magdalena Olszewska.
Mimo, że w ostatnim czasie pogoda nie rozpieszczała, w sobotnie przedpołudnie aura stanęła na wysokości zadania i zapewniła uczestnikom projektu idealne warunki do pracy. Około 150 wolontariuszy, w tym pracownicy firmy Tikkurila i ich rodziny, szybko i sprawnie posadziło 5 tysięcy młodych drzew. W tym roku do akcji włączyli się również uczniowie ZS w Nagawczynie oraz ZS w Nagoszynie, dzieci z Akademii Małego Strażaka działającej przy Stowarzyszeniu „Millenium” – Brzeźnica 2007 i przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Maluszka” oraz ich rodzice, strażacy OSP w Nagawczynie oraz członkowie grupy „Razem dla Nagawczyny” i Stowarzyszenia „Active Team” w Kozłowie.
„Jest nam niezmiernie miło już po raz drugi wziąć udział w akcji sadzenia drzewek z firmą Tikkurila” – mówi Agata Wiater, liderka nieformalnej grupy „Razem dla Nagawczyny”. „Jest to wspaniała lekcja na żywo, łącząca teorię z praktyką, jak dbać o nasze środowisko, a przede wszystkim o otaczającą nas przyrodę. Oprócz walorów edukacyjnych wspomnieć należy o niesamowitej, serdecznej atmosferze, która towarzyszy akcji oraz integruje” – dodaje.
„Niesamowita atmosfera i świetna zabawa połączone z edukacją i pracą… Akademia Małego Strażaka już po raz trzeci brała udział w tym wspaniałym wydarzeniu i – przyznam szczerze – nie trzeba było nikogo zachęcać. Na hasło „Sadzimy drzewka z firmą Tikkurila” rozbłysły oczka i buźki same się uśmiechnęły, i to nie tyko u małych druhów, ale również ich rodziców” – mówi z uśmiechem Agnieszka Żurek, prezes Stowarzyszenia „Milenium – Brzeźnica 2007”. „Trzeba też podkreślić, że ten widoczny i mierzalny efekt naszej pracy jest bardzo mobilizujący i najnormalniej w świecie cieszy” – dodaje Agnieszka Żurek.
Dla Adama Wójcika, nauczyciela z Zespołu Szkół w Nagoszynie, który przywiózł ze sobą kilkunastoosobową grupę młodzieży, udział w akcji to przede wszystkim wspaniała praktyczna lekcja ekologii. „Młodzież może połączyć przyjemne z pożytecznym i w bardzo przyjemnych okolicznościach i sympatycznej atmosferze aktywnie zadbać o środowisko naturalne” – komentuje Adam Wójcik.
Projekt “Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila” jest realizowany przez firmę Tikkurila, we współpracy z Nadleśnictwem Dębica, od 2014 roku. Łącznie od początku programu firma wraz z wolontariuszami posadziła 20 tysięcy drzew.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.