Speed ball w Pustkowie

451556473Zespół Szkół w Pustkowie to pierwsza i jedyna na Podkarpaciu szkoła, w której uczniowie mogą uprawiać speed ball, dyscyplinę sportu mało znaną, ale zdobywającą coraz większą popularność. Wszystko  za sprawą uczestnictwa w projekcie sportowym prowadzonym przez Stowarzyszenie  Sportownia Speed-Ball. Umowa uczestnictwa w projekcie została podpisana przez dyrektora ZS w Pustkowie Wiesława Pyrsaka i prezesa  Speed-Ball Polska Przemysława Wolana. Efektem tej umowy jest przekazanie na własność szkoły trzech zestawów sprzętu do gry oraz seria szkoleń i treningów dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez profesjonalnych trenerów tej dyscypliny sportu. Pierwsze spotkanie  pokazowe i  szkoleniowo-treningowe  odbyło się  12 maja , poprowadził ją sam prezes Speed- Ball  Polska a jednocześnie reprezentant i mistrz Polski Przemysław Wolan. W spotkaniu wzięło udział prawie  dwustu uczniów, którzy zapoznali się z zasadami gry i obejrzeli gry pokazowe. Sama dyscyplina jest doskonałą formą rozwoju siły, koordynacji ruchowej i szybkości reakcji ruchowej. Polega na uderzaniu plastikowymi rakietkami gumowej piłki uwiązanej na plastikowej lince do słupka o wysokości 170 cm. Można grać singla, debla oraz „super solo” na czas. Dyscyplina została wymyślona w Egipcie jako uzupełnienie treningu tenisowego. Obecnie rozgrywane są mistrzostwa Polski, Europy i Świata.  W warunkach szkolnych speed – ball może być doskonałą formą wzbogacenia oferty  aktywności ruchowej. Mecze speed- balla można rozgrywać zarówno w sali gimnastycznej jak i w plenerze. Liderem i koordynatorem programu w Pustkowie jest  Dariusz Ćwik- animator boiska Orlik. Będzie on prowadził zajęcia dla chętnych. Elementy speed – balla będą wprowadzane na lekcjach wf oraz zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli wf Grzegorz Miszczaka i Grzegorza Pietrzyka.
Źródło: Gmina Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.