Piknik rowerowy „Bicyklomania 2017” za nami

Bicyklomania 2017 (4)W dwunastej już edycji Bicyklomanii, zorganizowanej przez Urząd Miejski w Dębicy i Arkus &Romet Group, która odbyła się w dniu 17 czerwca br. wzięły udział 1272 osoby.

Na trasę tegorocznego rajdu spod pomnika Jana Pawła II na Placu Solidarności wyruszyły około godziny 9.30 bardzo licznie całe rodziny i wiele grup zorganizowanych. Tegoroczna trasa wiodła do Zasowa ul. Kościuszki, Krakowską, Krótką, Kolejową, Głowackiego, Kościuszki, Słoneczną, Al. Jana Pawła II, przez Straszęcin, Wolę Wielką, Wiewiórkę, Różę. W Zasowie około godziny 11.00 miał miejsce 30 minutowy postój obok Kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną przez Cieszęciny, Bobrową, Wolę Żyrakowską, Żyraków, Zawierzbie do Dębicy na stadion sportowy przy ul. Akademickiej. Uczestnicy Bicyklomanii pokonali ponad 30 – kilometrową trasę do Zasowa i z powrotem w ponad trzy godziny. Na stadionie wzorem lat ubiegłych czekały na nich liczne atrakcje, nagrody i rowerowy piknik. Dla dzieci i młodzieży została przygotowana przez organizatorów specjalna strefa zabaw: duża i średnia zjeżdżalnia i zabawy sportowe z animatorkami m.in. „Wyścig tygrysków”, „Uważaj na jajko”, „Przeciąganie linii” i wiele innych. Ponadto klub fitness SOHO zorganizował dla uczestników pikniku strefę aktywności, w której prowadzony był trening i rywalizacje dla młodzieży i dorosłych.

W tegorocznej Bicyklomanii wzięło udział aż 15 grup zorganizowanych. Najliczniejszą ekipę, liczącą 173 osoby wystawiła Parafia Św. Jadwigi z Dębicy, która zajęła pierwsze miejsce pod względem liczebności i otrzymała aż 6 bonów o wartości 500 zł na zakup rowerów. Po 5 bonów zdobyły: 153 – osobowa drużyna z Zespołu Szkół w Pustyni, która uplasowała się na drugim miejscu oraz 151- osobowa drużyna z Parafii Miłosierdzia Bożego zdobywająca trzecie miejsce. W rajdzie wzięły udział także mniej liczne grupy: Szkoły Podstawowej nr 8 (132 osoby – 4 bony), Urzędu Miejskiego w Dębicy (93 osoby – 3 bony), Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy (61 osób – 2 bony), Szkoły Podstawowej nr 10 (60 osób – 2 bony), II LO w Dębicy (55 osób – 1 bon), I LO w Dębicy (42 osoby – 1 bon), Uczniowskiego Klubu Hokeja (39 osób – 1 bon), Szkoły Podstawowej nr 12 (32 osoby – 1 bon), Zespołu Szkół w Brzeźnicy (31 osób – 1 bon), Szkoły Podstawowej nr 2 (30 osób – 1 bon), Miejskiego Gimnazjum nr 1 (18 osób), Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy (9 osób).

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali 30% rabat na zakup roweru w firmowym salonie producenta w Podgrodziu za okazaniem opaski z numerem Bicyklomanii.

W XII edycji pikniku rowerowego wzięły udział aż 223 osoby indywidualne, które razem z burmistrzem Mariuszem Szewczykiem i prezesem Arkus&Romet Group Wiesławem Grzybem spędziły aktywnie i zdrowo swój wolny czas.

źródło: Urząd Miejski w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.