Policja przestrzega przed oszustami

303-134242Oszuści podający się głównie za obcokrajowców przebywających w innych krajach, obiecują duże sumy pieniędzy lub kredyty, co jest jednak tylko pretekstem do wyłudzania pieniędzy. Innym razem oszuści informują o wielkim spadku po dalekim krewnym lub ogromnej wygranej na loterii. Policja ostrzega przed oszustwami.

Ofiarą podobnego oszustwa padła mieszkanka powiatu dębickiego. Zawiadomienie o przestępstwie poszkodowana złożyła wczoraj. Z jej relacji wynikało, że mężczyznę podającego się za obywatela Stanów Zjednoczonych, poznała na portalu społecznościowym. Zaczęli do siebie pisać maile. Mężczyzna wyjaśnił, że obecnie przebywa na misji w Kambodży. Obiecał poszkodowanej, że przyśle jej paczkę z pieniędzmi. Jedyne co miała zrobić, to uiścić opłatę celną za przesyłkę. Swoim działaniem doprowadził do przesłania na jego konto znacznej kwoty pieniędzy.

Opisane przestępstwo nosi miano „oszustw nigeryjskich”. Oszustwa te mają różny scenariusz i okoliczności popełniania. Policjanci przestrzegają przed podobnymi zdarzeniami i zalecają konsultację z najbliższymi osobami lub Policją.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.