Świętowali 5 lat działalności Żłobka Miejskiego w Dębicy.

DSC00998Miejski Żłobek w Dębicy przy Sienkiewicza 1  czerwca  świętował jubileusz 5 – lecia działalności, połączony z imprezą   z okazji Dnia Dziecka.   Tuż po godzinie 9.00 przed budynkiem żłobka zjawili się rodzice ze swoimi pociechami, władze miejskie i reprezentacje zaprzyjaźnionych przedszkoli, aby wspólnie świętować. Świeczkę na okolicznościowym torcie całą grupą przy aplauzie rodziców zdmuchnęły dzieci.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od marszu stonogi w wykonaniu dzieci ze starszych grup żłobkowych. Dla wszystkich dzieci przygotowano atrakcyjne konkursy i różnego rodzaju gry i zabawy.

Najlepsze życzenia i gratulacje dla całej społeczności miejskiego żłobka na ręce dyrektor placówki Małgorzaty Minorczyk złożyli przybyli goście: burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko oraz dyrektorki dębickich przedszkoli.

Życzę wszystkim dzieciom, ich rodzicom radości z obecności w tej placówce, satysfakcji korzystania z jej oferty, a personelowi placówki, pani dyrektor spełniania zawodowych celów, zadowolenia i radości z wykonywanej pracy. Jak ważną dla Dębicy placówką jest Żłobek Miejski przekonujemy się każdego roku gdy rodzice składają wnioski o przyjęcie swoich pociech do tej placówki. Jeszcze raz życzę dzieciom, rodzicom, dyrekcji i personelowi tej placówki wszelkiej pomyślności i kolejnych pięknych jubileuszy” – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.

Historia Żłobka Miejskiego

W 2012 roku na bazie dwóch oddziałów żłobkowych należących do Miejskiego Przedszkola nr 9 przy ul. Sienkiewicza i oddziału żłobkowego działającego przy Miejskim Przedszkolu nr 10 przy ul. Kołłątaja utworzony został Żłobek Miejski w Dębicy. W pierwszym roku działalności do placówki uczęszczało 56 dzieci, w kolejnym liczba maluchów zwiększyła się do blisko 80 dzieci.

Rok 2014 przyniósł największe zmiany ponieważ Żłobek Miejski otrzymał do zagospodarowania cały parter budynku przy ul. Sienkiewicza 6a. Po gruntownym remoncie znajdujących się tam pomieszczeń utworzone zostały kolejne 2 grupy- dla 24 i 14 dzieci. Tym samym w żłobku funkcjonowało łącznie już 6 grup, w których znalazły opiekę dzieci od 5 miesiąca życia do 3 lat.

Żłobek Miejski w swojej działalności od 2012 roku korzysta ze wsparcia finansowego jakie umożliwia ministerialny program „Maluch”. W 2012 roku z funduszy tego programu wyremontowana została pierwsza sala, w kolejnych latach udało się przeprowadzić kolejne remonty pomieszczeń dzięki czemu dzieci, którymi opiekuje się liczący 29 osób personel mają bardzo dobre warunki funkcjonowania. W placówce na co dzień pracuje pielęgniarka, a kadra dydaktyczna dba o prawidłowy rozwój maluchów zarówno z zakresie ich rozwoju osobowego jak i sprawności fizycznej.  

W żłobku od lat realizowane są także różne programy m.in. ogólnopolski projekt „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” w ramach, którego placówka otrzymuje wytyczne odnośnie żywienia przez pierwszych 1000 dni życia dziecka czy program profilaktyczny mający na celu nauczenie dzieci właściwego dbania o zęby.

 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.