VI Świętojańskie Śpiewania Środowiskowych Domów Samopomocy

7„VI Świętojańskie Śpiewania  ŚDS-ów”  Województwa Podkarpackiego i przyjaciół”  odbyły się 6 lipca br.  parku przy Domu Kultury Śnieżka.

Organizatorami byli Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie,  Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Na tegorocznych Świętojańskich Śpiewaniach gościliśmy uczestników ze ŚDS w Nowej Wsi, Lubaczowa, Przysiek, Tarnobrzegu, Baranowa Sandomierskiego, Tyczyna, Brzostka, Strzyżowa, Stalowej Woli II, Ropczyc, Kolbuszowej, Spiach, Cieszanowa, Dynowa, Brzozowa, Wysokiej Głogowskiej, Jelnej, Dom Seniora w Dębicy, a także ŚDS w Dębicy. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać program artystyczny przygotowany przez uczestników ŚDS w Połańcu, którzy występowali u nas jako goście specjalni spoza naszego województwa.


Spotkanie jest organizowane jako przegląd a nie konkurs więc nie ma wygranych i przegranych.
Ideą Śpiewań jest integracja osób z zaburzeniami psychicznymi z mieszkańcami miasta, ale również umożliwienie, tym osobom wyjścia z domu, spotkania się ze sobą, pokazania swoich talentów i spędzenia wolnego czasu poza murami domów.
Każdy ŚDS przygotował 2 piosenki o miłości. Wykonania były różne: z własnym podkładem muzycznym (np. gitary, bębenki), z linią melodyczną i takie ze słowami. Nasi uczestnicy przygotowali układ taneczny do piosenki „Czarne jagody i czerwone wino”.

Podczas tegorocznych spotkań wszystkie występy artystyczne podziwiała Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie pani Małgorzata Dankowska oraz Dyrektor MOK w Dębicy pan Jan Borek. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Dębicy pan Mariusz Szewczyk, Dyrektor MOPS pani Małgorzata Kędzior, Z-ca Dyrektora MOPS pani Marzena Socha, Dyrektor PCPR pan Piotr Niedbalec, Z-ca Dyrektora PCPR pani Halina Głowacka , Kierownik CIS pani Monika Skowron.

Chcieliśmy utrzymać konwencję pikniku, więc wszyscy mieli koce, oraz leżaki które udostępnił Dom Kultury Śnieżka.
Na powitanie wszyscy dostali śniadanie, później była przerwa na kawę i ciasto, oraz pizzę, którą jak co rok sponsorowała Pizzeria Pappas.

W czasie trwania Śpiewań przeprowadzono konkurs na wianki świętojańskie. Nagrodę od ŚDS w Dębicy za kompozycję z materiałów różnych otrzymał ŚDS w Nowej Wsi. Nagrodę od Burmistrza Miasta Dębicy za kompozycję  z materiałów żywych otrzymał Dom Seniora z Dębicy . Wyróżnienie specjalne od Dyrektora MOK otrzymał ŚDS w Przysiekach. Aby tradycji stało się zadość uczestnicy zabawy szukali w parku 6 „kwiatów paproci”. Podobnie jak w ubiegłych latach były to małe paczuszki ze słodyczami.

Na zakończenie każdy ŚDS dostał pamiątkowe podziękowania , były to kosze z wikliny papierowej wykonane w ramach terapii zajęciowej oraz zioła i kwiaty wyhodowane  również w naszym ŚDS.
źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.