Na Dożynkach Powiatowych w Czarnej zagra zespół Enej

000127 sierpnia w Czarnej odbędą się tradycyjne już Dożynki Powiatowe. Starostami uroczystości będzie dwoje gospodarzy z gminy Czarna – Krystian Trzaskuś z Róży oraz Maryla Kusek ze Starej Jastrząbki. Gwiazdą wieczoru natomiast będzie bijący rekordy popularności zespół „Enej”.
Tegoroczne Dożynki Powiatowe rozpoczną się mszą św. o godzinie 12.00 w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Czarnej. Po niej korowód z udziałem grup wieńcowych uda się na stadion sportowy gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Tam najważniejszym elementem będzie przekazanie staroście powiatu dębickiego Andrzejowi Regule bochenka chleba upieczonego z tegorocznych zbiorów. Dokonają tego starostowie dożynek Maryla Kusek oraz Krystian Trzaskuś.
Pani Maryla mieszka w Starej Jastrząbce, gdzie razem z mężem Januszem uprawiają ziemniaki na 29 hektarach. Pan Janusz jest prezesem Stowarzyszenia „Ziemniak Dębicki”, które w swoich szeregach skupia kilkudziesięciu rolników zajmujących się uprawą ziemniaka z terenu nie tylko powiatu dębickiego, ale również województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego. Państwo Kusek mają trzech synów Mikołaja, Mateusza i Tomasza oraz córkę Monikę. Pani Maryla bardzo aktywnie działa społecznie na terenie gminy Czarna – od pięciu lat organizuje Orszak Trzech Króli, jest inicjatorką i organizatorką wielu wydarzeń społeczno – kulturalnych na terenie swojej wsi i całej gminy.
Krystian Trzaskuś, który w tym roku będzie pełnił funkcję starosty Święta Plonów, wraz z małżonką Genowefą prowadzi gospodarstwo o powierzchni 52 hektarów w Róży. Zajmują się głównie uprawą ziemniaków i zbóż. Pan Krystian w roku 2006 uzyskał tytuł Rolnika Powiatu Dębickiego. Gospodarstwo po nich przejmie ich syn Mariusz wraz z żoną Eweliną. 
Organizatorzy Święta Plonów przygotowali dla gości, którzy przybędą na tegoroczne dożynki , szereg atrakcji – pokaz wieńców i maszyn rolniczych, występy artystyczne, barwne stoiska wystawców i kół gospodyń wiejskich, dmuchańce i zorb ball dla dzieci. Nie zabraknie zabawnych konkursów – dla odważnych – ujeżdżanie byka i dojenie krowy.
O godzinie 16.00 rozpocznie się koncert gwiazdy tegorocznej imprezy – zespołu Enej. Ta popularna w Polsce grupa ma w swoim repertuarze takie przeboje jak Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili”, „Symetryczno-Liryczna”, „Zbudujemy dom” i „Nie chcę spać”. Na swoim koncie ma siedem świetnie sprzedanych płyt, a ich piosenki nadają najlepsze stacje radiowe w Polsce.
-Czekamy w Czarnej na wszystkich, którzy zechcą wspólnie świętować tegoroczne Święto Plonów – zaprasza starosta powiatu dębickiego Andrzej Reguła.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.