Pożar w fabryce farb i lakierów Chemstal w Dębicy

firefighter-484541_960_72018 jednostek straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł dzisiaj w fabryce farb i lakierów Chemstal w Dębicy. Paliła się hala produkcyjna i zbiorniki z substancjami chemicznymi. Pożar został już opanowany. W jego wyniku poszkodowana została jedna osoba, która jeszcze przed przybyciem strażaków trafiła do szpitala.

Obecnie trwa schładzanie pomieszczenia w którym doszło do wybuchu ognia. Na razie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców. Na miejsce pożaru skierowana została także grupa chemiczna, która sprawdza czy w wyniku pożaru nie została skażona woda w Wisłoce.

Ze wstępnych ustaleń  strażaków wynika, że  w trakcie przepompowywania zapalił się ksylen.
fot. OSP Pustynia

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.