Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Starania o węzeł autostrady w Pilźnie

starania-o-wezel-autostrady-w-pilznieSamorządowcy dają zielone światło do stworzenia nowego węzła autostrady A4 w Pilźnie. W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego doszło do spotkania w tej właśnie sprawie. Powstał też projekt listu intencyjnego dotyczącego współpracy w celu stworzenia węzła w Pilźnie oraz budowy nowej drogi dwujezdniowej na odcinku Miejsce Piastowe – Sanok.
– Gmina Pilzno wyraziła poparcie dla planowanej inwestycji. Powstanie węzła autostrady otworzy przed nami nowe szanse rozwoju, zyskamy na atrakcyjności dla potencjalnych inwestorów – mówi Ewa Gołębiowska, burmistrz Pilzna, która uczestniczyła w spotkaniu w Rzeszowie.
Oficjalne złożenie podpisów pod listem intencyjnym przewidziano w październiku. W dokumencie jest zapis mówiący o budowie węzła Pilzno, a także łącznika drogowego od węzła do DK 94, łączącej się w Pilźnie z DK 73. W przypadku realizacji inwestycji nastąpi bezpośrednie skomunikowanie autostrady A4 z DK 73, a dalej w kierunku południowym z drogami krajowymi nr 28 i 84, które łączą komunikacyjnie miasta: Jasło, Krosno, Rymanów, Sanok, Zagórz, Lesko czy Ustrzyki Dolne.
Zgodnie z zapisami, strony listu, a w tym gmina Pilzno dołożą wszelkich starań do przygotowania i sfinansowania wstępnej koncepcji oraz inicjowania działań w celu realizacji inwestycji. List intencyjny nie zobowiązaniem prawnym ani finansowym – ma charakter deklaratywny. Zobowiązania prawne i finansowe pojawią się na dalszych etapach działań i będą określone w stosownych umowach.
źródło: UM Pilzno

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.