Europejski Dzień Maszynisty – obchody w Dębicy i Chotowej

zzm-logo-duzeEuropejski Dzień Maszynisty – obchody w Dębicy i Chotowej 15 września odbędą się tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.20 przemarszem uczestników z dworca PKP do kościoła Ducha Świętego w Dębicy, gdzie o godz. 10.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji maszynistów.  Pierwszy raz w Polsce, Dzień Maszynisty był obchodzony w 1996 roku w Czerwieńsku. Inicjatorem święta jest organizacja “Autonomiczne Europejskie Związki Zawodowe Maszynistów ALE” zrzeszającą około 65 tysięcy maszynistów z Belgi, Bułgarii, Niemiec, Grecji, Włoch, Chorwacji, Holandii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Hiszpanii, Czech, Węgier oraz Polski. Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce jest członkiem tej organizacji od 1991 roku. Wiceprezydentem ALE jest prezydent ZZM Leszek Miętek.W 2017 roku, obchody Dnia Maszynisty odbędą się po raz XXI. Miejscem spotkania maszynistów z całej Polski będzie Chotowa koło Dębicy. Spotkanie maszynistów jest imprezą, w której uczestniczą czołowe postacie polskiej kolei m.in. minister transportu oraz prezesi największych kolejowych spółek. Za każdym razem na obchody swojego święta przyjeżdża kilkuset maszynistów wraz z małżonkami.W tegorocznych obchodach swój udział zapowiedziało ponad 350 maszynistów z całej Polski.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.