Festiwal Sportu #BEACTIVE po raz drugi w Dębicy

fot. Tomasz Solecki
fot. Tomasz Solecki

W niedzielę, 24 września w godzinach od 13.00 do 17.00 na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się Festiwal Sportu. Impreza, która w Dębicy odbywa się po raz drugi jest kwalifikowana do ścisłego grona najważniejszych imprez sportowych organizowanych w tym terminie na terenie kraju. Patronat nad Festiwalem Sportu objęło Ministerstw Sportu i Turystyki.

W tegorocznej edycji Festiwalu Sportu, który dedykowany jest wszystkim mieszkańcom Dębicy i okolic przygotowanych zostanie 18 różnych stref aktywności w których każdy od najmłodszego mieszkańca do seniora znajdzie coś interesującego dla siebie.

Dla rodzin z dziećmi organizatorzy przygotowali Strefę Aktywnej Rodziny w której animatorzy zadbają o moc atrakcji dla maluchów i ich rodziców. Będą malowanki, gry i zabawy ruchowe, duże miasteczko rowerowe, dmuchane place zabaw i dmuchane piłkarzyki do rozgrywek rodzinnych. Nad tą strefa czuwać będzie Stowarzyszenie Giganci Łamiemy Stereotypy i firma Tikkurila.

Festiwal Sportu 2016 w obiektywie Tomasza Soleckiego.

Dla miłośników dwóch kółek firma Arkus&Romet Group Sp. z o.o. przygotowała miasteczko rowerowe i rowerowy tor przeszkód.

Dla osób starszych przewidziana została Strefa Aktywnego Seniora, gdzie będzie można spróbować ćwiczeń fizycznych poprawiających kondycję oraz ogólne samopoczucie. Atrakcje w tej strefie moderować będą członkowie Stowarzyszenia Active Team.

Dębica w Festiwalu Sportu uczestniczy po już raz drugi. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców, którzy całymi rodzinami przybyli na boisko sportowe przy ulicy Akademickiej. Liczę na to, że również w tym roku dębiczanie chętnie wezmą udział w tej imprezie i będą zaszczepiać w swoich dzieciach pasje sportowe oraz aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu. Osiemnaście stref sportowych przygotowanych przez organizatorów spowoduje, że dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportu i sprawdzić jaka dyscyplina sportu najbardziej im odpowiada. Niewykluczone, że właśnie tą dyscypliną poznaną bliżej podczas Festiwalu Sportu będą uprawiać z sukcesami w przyszłości” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Wśród przygotowanych stref znalazły się ponadto: Strefa Osób Poruszających się na wózkach (Team Dębica), Strefa Zabaw Piłkarskich (DAP Dębica), Strefa Fitness (Plaza Sport, Endorfina, Sieć Treningu Spiders), Strefa Sportów Walki (Dębicki Klub Karate Kyokushin, Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego, UKS MORSY (boks), LUKS Lubzina (sumo), Strefa Piłki Siatkowej (Dębicka Akademia Siatkówki), Strefa Tenisa (Akademia Tenisa Michał Matyfi), Strefa Strzelecka (Wojska Obrony Terytorialnej), Strefa Spartan (Spartan Race Training Group Dębica), Strefa Lekkiej Atletyki (MUKLA Dębica, Maratończyk Dębica), Strefa Pentaque (Dębickie Bractwo Kulkowe), Strefa Nauki Pierwszej Pomocy (Centrum Szkoleń Anna Sroka), Strefa Zdrowego Odżywiania i Porad Dietetycznych (Bonne Sante).

Dużą atrakcją będzie mecz rozgrywany pomiędzy samorządowcami oraz policjantami z  Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Podczas imprezy odbędą się także pokazy na skate parku oraz występy Soul Dance. Nie zabraknie także bez dobrej muzyki i strefy gastronomicznej z daniami z grilla oraz daniami specjalnie przygotowanymi z myślą o najmłodszych. Festiwal Sportu poprowadzi redaktor Łukasz Grygiel, który na bieżąco będzie relacjonował co się dzieje w poszczególnych miejscach stadionu. Udział we wszystkich konkurencjach sportowych oraz innych atrakcjach podczas Festiwalu Sportu jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia jest MOSiR Dębica, Miasto Dębica, Gmina Dębica, GOSiR.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.