Rokosz nie zgadza się na budowę ocynkowni w Zawadzie

IMG_0030Dziś rano w Urzędzie Gminy Dębica miała miejsce konferencja prasowa, podczas której wójt Stanisław Rokosz poinformował, iż nie zgadza się na budowę w Zawadzie ocynkowni o co zabiega firma ZinkPower. Zdaniem Rokosza działalność tej firmy może szkodzić środowisku i mieszkańcom przyległych terenów. Zablokowana inwestycja miałaby powstać tuż obok uruchomionego niedawno zakładu firmy Hutchinson oraz w pobliżu  firmy „Olimp Labs”.
W swojej wypowiedzi w obecności kamer i mikrofonów dziennikarzy Rokosz stwierdził, że firma ZinkPower z powodu swojej działalności może stanowić zagrożenie dla otaczającego środowiska. – W normalnej eksploatacji i w przypadku potencjalnej awarii przemysłowej istnieje ryzyko emisji związków cynku do środowiska – mówił wójt.
Firma ZinkPower wybrała dla swojego nowego zakładu lokalizację w specjalnej strefie ekonomicznej w Zawadzie, gdzie już działa firma Hutchinson oraz Olimp Labs.
-Proponowaliśmy ZinkPower-owi inne lokalizację dla tej inwestycji, ale nie wyraził on zainteresowania takim rozwiązaniem – relacjonował Rokosz. Dlatego dziś rano podpisałem decyzję odmawiająca zgody na tę inwestycję.
Odmowa Rokosza nie przesądza sprawy do końca. Firma może odwołać się od decyzji wójta. Ma na to 14 dni.

IMG_0036
Inwestycja ZinkPower według planów firmy miałaby powstać w specjalnej strefie ekonomicznej w Zawadzie

 
 
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.